10. Janvāris 2017 /NR. 2 (956)
Skaidrojumi. Viedokļi
Akcesorās atbildības trīsstūrī: zemes īpašnieks, ēkas īpašnieks un pārvaldnieks
6
Arta Snipe
zvērināta advokāte, ZAB “Amicus Curiae” vadītāja 
Normunds Šlitke
zvērināts advokāts, ZAB “iLAW” vadītājs 

Kā jau esam rakstījuši "Jurista Vārdā",1 tiesiskās attiecības dalīto īpašumu īpašnieku starpā rada izaicinājumus attiecīgo tiesību normu piemērotājiem. Iepriekšējā publikācijā apskatījām jautājumu par pievienotās vērtības nodokļa aprēķināšanu zemes nomas maksai. Šoreiz analizēsim komplicētāku jautājumu – likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" 54. panta ceturtās daļas piemērošanu un no tā izrietošās zemes īpašnieka atbildētāja izvēles tiesības, vēršoties ar prasību tiesā, un šīs izvēles tiesiskās sekas. Citiem vārdiem sakot – kā pret ēkas apsaimniekotāju un pārvaldnieku celtā prasība par nomas tiesisko attiecību konstatāciju un nomas maksas piedziņu ietekmē zemes īpašnieka tiesības tiesas ceļā prasīt zemes nomas samaksu no šīs ēkas dzīvokļu īpašniekiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
DP
29. Marts 2017 / 19:07
1
ATBILDĒT
Labdien!

Mēs arī iestājamies par vienlīdzīgu un taisnīgu principu visiem gan NĪN jautājumā, gan zemes nomas jautājumā.
BET tagad daži simti dzīvokļu īpašnieki ļaunprātīgi nemaksā NĪN un zemes nomu tādā veidā diskriminējot pārējos godīgos dzīvokļa īpašniekus, kuri godīgi maksā NĪN kā arī zemes nomu vai sen zemi ir izpirkuši!
Papildus varam tikai piebilst, ka pēdējā laikā redzētie sižeti un raksti par it kā dzīvokļu īpašnieku bēdīgo stāvokli ir klaji meli un sagrozīto faktu "kokteilis", kuru vada politiskās partijas "SASKAŅAS CENTRS" biedri (gan bijušie, gan esošie), tādi kā kriminālprocesā iesaistītā Regīna Ločmele-Luņova, DP redzes lokā nonākusī Elizabete Krivcova un nelegālo finanšu piramīdas speciālists Ruslans Pankrātovs.

Papildus šim populistu un parādnieku "grupējumam" ir pievienojušās tādas personas kā maksātnespējīgais uzņēmējs un apšaubāmais "jurists" Gundars Ūdris un "Taro kāršu" licēja Māra Veidemane.

Lūk, šādas apšaubāmas personos tagad mēģinās "pūst milglu" acīs pārējiem cilvēkiem.

Uzskatām, ka tādus "īpašniekus" ir stingri jāsoda un viņi ir visīstākie mūsu valsts ienaidnieki!
TAISNĪGS PĒRIENS
19. Marts 2017 / 21:45
2
ATBILDĒT
Šogad daži zemes nomas parādnieki(dzīvokļu īpašnieki) ir izsmēluši visu zemes īpašnieku pacietību kā rezultātā parādnieki ir saņēmuši pēdējo brīdinājumu norēķināties ar zemes īpašnieku, pretējā gadījumā viņi nonāks tiesā. Tad zemes nomas parādam pievienosies Civillikuma 1765.panta likumiskie nokavējuma procenti, valsts nodevas par pieteikumu tiesā, advokāta izdevumi un citi saistītie tiesas izdevumi.
Šī komplekta rezultātā šie daži nekaunīgie parādnieki tiks sodīti praktiski dubultīgi, kas būs taisnīgs "PĒRIENS" par viņu ilglaicīgu likuma nepildīšanu un zemes īpašnieka pazemošanu!
tiesiskā likumība > TAISNĪGS PĒRIENS
13. Februāris 2020 / 12:39
1
ATBILDĒT
Augstas raudzes krāpnieki PTAC lēmumos skatīt nolēmumu 2017.g. par 50000eur sodanaudu šiem burlakiem jau piemērošanu par negodīgas komercprakses īstenošanu !
Sniedziet kolektīvo interešu aizskāruma sūdzības patērētāju tiesību aizsardzības centram rakstveidā.
Cien. līdzpilsoņi, aizstāviet savas ar krimināllikumu aizsargātās intereses jo tieši šā likums 177. pants aizsargā godīgos dzīvokļu īpašniekus no šīm personām kuras izrāda prettiesisku bezdarbību gadiem sākumā lai vēlāk tieši ar šo apkrāptu līdzpilsoņus, vienlaicīgi aizskarot un apdraudot tautsaimniecības intereses valstī, jo darbojas komerclikuma 406. panta noilgums.
Viņi nav nekādi mantinieki, bet krāpnieki kuri izdara noziedzīgu nodarījumu pastāvot korupcijai, ar kuru ir iespējams samērā viegli cīnīties, jo šie negodprātīgie veiklie afēristi ar fiktīviem darījumiem kuri nepilda patērētāju likumā noteiktos pienākumus ir saucami tiesā pie juridiskās atbildības par krāpšanu, izspiešanu un huligānismu.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties