7. Februāris 2017 /NR. 6 (960)
Skaidrojumi. Viedokļi
Nedzīvi dzimuša bērna un viņa vecāku pamattiesību aizsardzība
15

Latvijā ir izveidojusies situācija, ka tie bērni, kuri nedzīvi piedzimuši līdz 22. grūtniecības nedēļai, netiek reģistrēti dzimšanas reģistrā, bet tiek iekļauti spontāno abortu statistikā. Normatīvie akti vecākiem neparedz iespēju cilvēka cieņai atbilstošā veidā apbedīt bērnu. Tas ir novedis pie tā, ka medicīnas iestādes šos bērnus nereti kremē kopā ar medicīniskajiem atkritumiem. Saeimā kopš 2014. gada izskatīšanā atrodas likumprojekts "Grozījumi Seksuālās un reproduktīvās veselības likumā",1 kur cita starpā bija iesniegti priekšlikumi daļējai situācijas risināšanai, tomēr pagaidām virzība nav notikusi un likumprojekts Saeimā ir "iestrēdzis". Raksta mērķis ir iezīmēt galvenās problēmas, kas saistās ar nedzīvi dzimuša bērna un viņa vecāku pamattiesībām, atsevišķi aplūkojot nedzīvi dzimuša bērna cieņas izpratni, vecāku tiesības apbedīt bērnu kā tiesības uz privāto dzīvi, kā arī apskatīt tiesiskā regulējuma problēmu aspektus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Homērs
11. Februāris 2017 / 13:55
0
ATBILDĒT
Atminējos, ka mūsu jaukajā Satversmes kodolā stāv rakstīts, ka Latvijas identitāti Eiropas kultūrtelpā veido arī kristīgās vērtības. Ja jau tā, tad atzīstam, ka dvēsele katram no mums ir piešķirta ar ieņemšanas brīdi. Gribētos domāt, ka dvēseliskiem radījumiem cieņa būtu piešķirama "pēc noklusējuma", nevis jāgaida, lai kāds "pieņem lēmumu par cieņas piešķiršanu".
Nesaprotamais
9. Februāris 2017 / 19:11
10
ATBILDĒT
Šajā visā mani fascinē, ka darbs, kas ir kļūdu pilns, saņem balvu :) Tas ir simbols juridiskās izglītības un jauno juristu kvalitātei jeb tās trūkumam. Tomēr tas, uz ko skatījās darba vērtētāji vai vadītāja, paliek neskaidrs.
Laura J.
8. Februāris 2017 / 12:19
1
ATBILDĒT
Abstrahējoties no jautājuma par ECT judikatūras analīzes kvalitāti rakstā - interesants raksts par patiešām aktuālu tematu.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Latvijas Republikas Satversme
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
4
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties