2017. gada 16. novembrī Satversmes tiesa pieņēma spriedumu lietā Nr. 2016-16-01 "Par Solidaritātes nodokļa likuma 3., 5. un 6. panta atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 91. panta pirmajam teikumam", ar kuru Solidaritātes nodokļa likuma 6. pants tika atzīts par neatbilstošu Satversmes 91. panta pirmajam teikumam un par spēkā neesošu no 2019. gada 1. janvāra, savukārt daļā par Solidaritātes nodokļa likuma 3. un 5. panta atbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikuma tiesvedību izbeidza. Šī bija otrā solidaritātes nodokļa lieta, kura atšķirībā no pirmās lietas bija ierosināta uz darba devēju pieteikuma pamata.
2018. gada 15. janvārī oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" tika publicētas vairāku Satversmes tiesas tiesnešu – Daiga Rezevskas, Sanitas Osipovas, Alda Laviņa un Gunāra Kusiņa – atsevišķās domas šajā lietā.
Satversmes tiesas tiesneses D. Rezevskas atsevišķās domas
Satversmes tiesas tiesnese D. Rezevska savās atsevišķajās domās norādījusi, ka piekrīt Satversmes tiesas lēmumam atzīt Solidaritātes nodokļa likuma 6. pantu par neatbilstošu Satversmes 91. panta pirmajam teikumam, taču nepiekrīt lēmumam izbeigt tiesvedību lietā daļā par Solidaritātes nodokļa likuma 3. un 5. panta atbilstību Satversmes 91. panta pirmajam teikumam, kā arī vairākiem citiem spriedumā ietvertajiem argumentiem.
Tiesnese savās atsevišķajās domās ir atsaukusies uz savām atsevišķajām domām lietā Nr. 2016-14-01, norādot, ka šajās atsevišķajās domās paustie apsvērumi par to, ka Solidaritātes nodokļa likums nav atzīstams par pienācīgā kārtībā pieņemtu likumi, ir attiecināmi arī uz lietu Nr.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.