5. Oktobris 2021 /NR. 40 (1202)
Intervija
Padarīta darba sajūta
1
Satversmes tiesas priekšsēdētāja Dr. iur. Sanita Osipova intervijā "Jurista Vārdam"
Viktorija Soņeca
"Jurista Vārda" tieslietu redaktore 
Foto no personīgā arhīva

2021. gada 17. augustā apritēja desmit gadi kopš Dr. iur. Sanita Osipova sāka pildīt Satversmes tiesas tiesneses pienākumus, un tas nozīmē, ka jau drīzumā viņa tiesu atstās. Divas reizes viņa tika ievēlēta par Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietnieci, savukārt kopš 2020. gada 14. oktobra S. Osipova ir Satversmes tiesas priekšsēdētāja. Vienlaikus viņa ir Latvijas Universitātes profesore ar 30 gadu pieredzi, kas sniegusi neatsveramu ieguldījumu tiesību zinātnes attīstībā ne tikai ar Satversmes tiesas starpniecību, bet arī ar plašu zinātnisko darbību, rakstot grāmatas un zinātniskos rakstus, piedaloties zinātniskajās konferencēs, kā arī attīstot studentos interesi pētīt, izprast un saprast. "Jurista Vārds" devās uz sarunu ar prof. S. Osipovu, lai atskatītos uz paveikto, kā arī noskaidrotu jaunās ieceres.

Atskatoties uz Satversmes tiesā pavadītajiem 10 gadiem, kādas ir jūsu sajūtas pēc tik ilga laika šajā darbā?

Padarīta darba sajūta, jo ir bijis ārkārtīgi daudz izskatītu lietu par dažādiem juridiskiem jautājumiem. Mēs esam skatījuši gan lietas, kas saistītas ar varas dalīšanas jautājumu, gan likumdošanas kvalitātes jautājumus. Kā jau esmu to minējusi publiskajā telpā, man vislabāk patīk skatīt tās konstitucionālās sūdzības, kur skaidri redzams, ka cilvēkam ir nepamatoti ierobežotas kādas pamattiesības, un ar Satversmes tiesas spriedumu var atjaunot taisnīgumu.

Vai pandēmija ir ietekmējusi darbu Satversmes tiesā?

Satversmes tiesa brīdī, kad sākās Covid-19 pandēmija, bija vienīgā konstitucionālā tiesa Eiropā, kura ne uz brīdi neapturēja procesus, kur tika skaidri ievēroti procesuālie termiņi. No vienas puses, mums ir bijis stingrs likumdevējs, kurš mums skaidri noteicis ne tikai procesuālos soļus, bet arī cik ilgā laikā katrs procesuālais solis jāizdara.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
860
6. Oktobris 2021 / 19:05
0
ATBILDĒT
Jautājums par lobismu gan nokrita kā no zila gaisma, bet citādi laba intervija.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties