18. Aprīlis 2017 16:49
Studenta Vārds
Profesora Minca tiesu izspēlē krimināltiesībās uzvar LU Juridiskās fakultātes komanda
Izspēles uzvarētāji Anatolijs Orehovs, Oskars Kulmanis un Kristiāna Bernāne.
Anna Patrīcija Mālere

Profesora Paula Minca tiesas procesa izspēle krimināltiesībās septiņu norises gadu garumā ir kļuvusi par gaidītu tradīciju studentu, pasniedzēju, kā arī nozares entuziastu vidū. Šī gada 8. aprīlī visas dienas garumā norisinājās izspēļu kārtas, bet dienas izskaņā uzvarētāji tika noskaidroti Augstākās tiesas telpās.

Šogad uzvaru izcīnīja komanda “Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks” (Kristiāna Bernāne, Anatolijs Orehovs, Oskars Kulmanis; Latvijas Universitāte (LU)). Otro vietu ieguva komanda “Fraternitas” (Linards Birznieks, Jānis Guobis, Anete Kaparkalēja; LU). Par labāko oratoru tiesa atzina L. Birznieku. Par labākā rakstiskā darba autoriem tika atzīta komanda “Fraternitas”. Par izspēles labāko tiesnesi skatītāji un dalībnieki aizklātā balsojumā atzina Rīgas rajona tiesas tiesnesi Ivonnu Ādamsoni-Stružu.

Šajā gadā izspēlē kāzusa rakstiskās daļas iesūtīja un priekšsacīkstēm kvalificējās piecas komandas – trīs no LU Juridiskās fakultātes, viena komanda no Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Juridiskās fakultātes un viena komanda no Daugavpils Universitātes (DU).

Izspēles kāzusu sagatavoja ZAB “Rode un partneri” advokāts Jānis Rozenbergs. Tiesnešu lomās iejutās 22 krimināltiesību un kriminālprocesa eksperti no LU Juridiskās fakultātes mācībspēku un zvērinātu advokātu vidus, Augstākās tiesas, Rīgas apgabaltiesas, Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas un Rīgas rajona tiesas. Lielu pateicību organizatori izsaka arī Evijai Vīnkalnai un Elitai Nīmandei par komandu rakstisko darbu izvērtēšanu.

Izspēles finālā aizstāvības pozīcijā iejutās izspēles uzvarētāju komanda “Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks”, bet apsūdzības pozīciju uzturēja otrās vietas ieguvēji – komanda “Fraternitas”. Fināla tiesas sastāvā dalībnieku sniegumu vērtēja Augstākās tiesas Krimināllietu departamenta tiesneses Anita Poļakova un Inguna Radzeviča, Rīgas rajona tiesas tiesnese I. Ādamsone-Struža, zvērināti advokāti J. Rozenbergs un Oskars Rode, kā arī LU Juridiskās fakultātes mācībspēki Kristīne Strada-Rozenberga un Diāna Hamkova. Fināla izspēle tradicionāli norisinājās Augstākās tiesas Senāta zālē.

Profesora Paula Minca VII tiesas procesa izspēle krimināltiesībās kopvērtējumā noslēdzās ar šādiem rezultātiem:

1. vieta – “Virs zemes nav taisnības, dūrē tik spēks” (K. Bernāne, A. Orehovs, O. Kulmanis; LU);

2. vieta – “Fraternitas” (L. Birznieks, J. Guobis, A. Kaparkalēja; LU);

3. vieta – “Labticīgie ieguvēji” (Artjoms Volaščuks, Toms Zariņš; RSU);

4. vieta – “Corpus Delicti” (Uģis Valujevs, Gatis Bertmanis; LU);

5. vieta – “Latgolys” (Ingūna Vorslova, Viktors Urkauskis, Alberts Baranovskis; DU).

Organizatori pateicas atbalstītājiem, kas palīdzēja sagādāt vērtīgas balvas uzvarētājiem – AS “Tallink Latvija”, “Hotel Jurmala Spa & Conference Centre”, VAS “Tiesu namu aģentūra”, bērzu sulu ražotnei “Birzī”, Ģertrūdes ielas teātrim, žurnālam “Ir”, apgādam “Zvaigzne ABC” un ZAB “Rode un partneri”. Paldies Avota ūdenim “Svētavots”, kas palīdzēja veldzēt iekarsušo dalībnieku prātus. Paldies par izrādīto pretimnākšanu un palīdzību!

Par atbalstu jāpateicas arī LU Juridiskajai fakultātei, LU Studentu padomei un Augstākajai tiesai, bez kuru palīdzības mēs, LU Juridiskās fakultātes Studentu pašpārvalde, nebūtu varējuši īstenot šo pasākumu.

Tiekamies nākamgad aprīlī – prof. Paula Minca VII tiesas procesa izspēlēs krimināltiesībās!

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
CITI STUDENTA VĀRDA JAUNUMI
VISS STUDENTA VĀRDS
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties