2. Februāris 2021 16:12
Jaunumi / COVID-19
Veselības ministrija: Sejas vairogus drīkst lietot tikai kopā ar sejas masku
1

Lai pasargātu sevi un citus no saslimšanas ar Covid-19, turpmāk sejas vairogus cilvēki drīkstēs lietot tikai kopā ar sejas masku. Īpaši svarīgi tas ir šobrīd, kad iespējama ir vīrusu jaunā, daudz lipīgākā paveida izplatība sabiedrībā.

Veselības ministrija jau līdz šim ir uzsvērusi, ka primāri cilvēkiem iekštelpās ir jālieto sejas maska un sejas vairogu lietošana bija pieļaujama izņēmuma gadījumos. Šodien, 2. februārī, valdība atbalstīja Veselības ministrijas priekšlikumu noteikt stingrākas prasības – sejas vairogus izmantot drīkst, bet tikai kopā ar sejas maskām. Šāda prasība attieksies arī uz tirdzniecības jomas  darbiniekiem.

Šobrīd ir pierādīts, ka gan vienreizlietojamo medicīnisko sejas masku, gan daudzreizlietojamo nemedicīnisko sejas masku lietošana samazina risku pārnest SARS-CoV-2 infekciju no cilvēka uz cilvēku. Savukārt sejas vairogu efektivitāte nav pierādīta.

Lai ierobežotu vīrusa izplatību, mutes un deguna aizsegam ir cieši jāpieguļ sejai, ko nodrošina sejas maska, savukārt gar vairoga malām elpošanas ceļu pilieni brīvi nokļūst apkārtējā vidē.

Tas nozīmē, ka turpmāk cilvēki drīkstēs izmantot medicīniskās vai higiēnas (auduma) sejas maskas.

Vienlaikus sejas vairogi var tikt lietoti lai pasargātu acu gļotādu vai seju no pieskaršanās ar rokām, bet ne elpošanas ceļu pilienu uztveršanai. Tādēļ tos turpmāk drīkst lietot tikai kombinācijā ar sejas masku.

Šo prasību izpildi kontrolēs arī atbildīgās iestādes, kā arī tirdzniecības darbiniekiem būs tiesības neapkalpot pircēju, ja tiks lietots tikai sejas vairogs.

Šīs prasības būs spēkā nākamajā dienā pēc grozījumu publicēšanas "Latvijas Vēstnesī".  

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Soli uz priekšu
3. Februāris 2021 / 10:27
0
ATBILDĒT
ASV rekomendē valkāt divas maskas, jo tas varētu būt efektīvāk. Izskatās, ka Latvijā to drīzumā varētu noteikt par obligātu pienākumu. Jo nekas no ieviestajiem pasākumiem līdz šim nav līdzējis uzlabot saslimstības rādītājus. Viedi, protams, būtu kritiski padomāt, cik efektīvi ir šie ierobežojumi un cik pareiza ir testēšanas kārtība (piemēram, ņemot vērā to, ka pat Pasaules veselības organizācija 22.janvārī izziņoja, ka ir jāmaina testēšanas kārtība, taču par to tiek nez kādēļ klusēts...). Laikam viedums nav lēmumu pieņēmējiem raksturīga iezīme. Tiek dota priekšroka galējībām, lasi, bīstamām "rotaļām" ar cilvēku veselību un tautas labklājību.
Satversme 100: Atver Satversmi
Satversme: Esejas
Lasītākie jaunumi
COVID-19
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 254 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties