6. Novembris 2007 /NR. 45 (498)
Diskusija
Dažas domas par Saeimas atlaišanas kārtības grozīšanu
2

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība sākusi parakstu vākšanu par Satversmes grozījumu projektu, ar kuru iecerēts Satversmē nostiprināt iespēju vēlētājiem ierosināt Saeimas atlaišanu. Iepazīstoties ar piedāvāto grozījumu projektu, var secināt, ka uz to var paraudzīties no trīs skatupunktiem: formāli juridiskā, juridiski saturiskā un politiskās lietderības viedokļa.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
No malas
7. Novembris 2007 / 11:23
0
ATBILDĒT
Tautu jau nu nevajag saukt par "stulbu" (pēdējā laikā vispār ši apsaukāšanās jau pāriet visas robežas), jo tie jau esam mēs paši. Vēlēšanās tauta izvēlas no tām partijām un tiem kandidātiem, kas nu mums ir. Vēlēšanas ir zināms uzticības avanss Saeimai un valdībai, bet tas taču nenozīmē, ka, tikuši šajās institūcijās, ievēlētie un ieceltie var rīkoties pret tautas un valsts interesēm. Tāpēc jau tautai ir jādod zināmas kontroles tiesības. Domāju, ka grozījumu ierosināšanai arī pietiktu ar 1/10 daļu, jo pašai tautas nobalsošanai jau ir vajadzīgs lielāks balsu vairākums (kādi var būt nobalsošanas rezultāti, rādīja balsošana par grozījumiem Drošības iestāžu likumos). Vai šobrīd vajadzīgs atlaist Saeimu? Tas ir nopietns jautājums, uz kuru tā vienkāršoti atbildēt nevar. Ko šobrīd varētu vēlēt tās vietā laikā, kad tik lielā mērā kritusies tautas uzticība gan Saeimai, gan valdībai, gan poolitiskajām partijām. Vai "revolucionārā situācija" jau ir tik nokaitēta, vai tomēr zināmā mērā jau pašreizējā valdība un Saeima nesāk reaģēt uz tautas balsi un attiecīgi rīkoties, lai situāciju normalizētu. Domāju, tuvākajos mēnešos daudz kas izkristalizēsies.
Jūrists
6. Novembris 2007 / 11:11
0
ATBILDĒT
Izlasīju tikai nodaļu Politiskā lietderība. Faktiski man neko vairāk nevajadzēja (rakstu gan vēlāk es izlasīšu visu), lai saprastu, ka šis ir arī mans 100% viedoklis. Šāda instumenta ieviešana satversmē pilnībā nonivelēs vēlēšanu būtību un tiks panākts pretējs efekts - nevis politiski atbildīga un pārdomāta vēlētāja rīcība, bet gan vieglprātīga - paļaujoties, ka kļūmes gadījumā to varēs starplaikā līdz vēlēšanām izlabot. Tādēļ tautai nevar dod šādu instumentu - tautai ir jāsaprot, ka vēlēšanas nav "reklāmas rīmu nakts", bet gan atbildīgs politisks pilsoņa pienākums.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties