9. Jūlijs 2013 /NR. 27/28 (778/779)
Numura tēma
Korporatīvā plīvura pacelšanas krimināltiesiskie aspekti
3
Aldis Alliks
zvērināts advokāts, ZAB "VARUL" vecākais jurists, Latvijas Krimināllietu advokātu biedrības biedrs 

Šajā rakstā tiks apskatīta krimināltiesiskā atbildība, kāda varētu būt panākama Latvijā lietās par noziedzīgiem nodarījumiem komercdarbībā – Komerclikuma 1. panta pirmās un otrās daļas izpratnē, pielietojot no anglosakšu tiesību sistēmas aizgūto korporatīvā plīvura pacelšanas doktrīnu. Raksta mērķis ir sniegt ieskatu spēkā esošā normatīvā regulējuma pielietojumā saistībā ar šīs doktrīnas krimināltiesisku piemērošanu sabiedrību dalībniekiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
X
9. Jūlijs 2013 / 15:29
0
ATBILDĒT
Normāls referāts mūsu konferencēs. Par visu un neko un viens par visiem jautājumiem....
Lasītājs
9. Jūlijs 2013 / 14:52
0
ATBILDĒT
Raksts nav rūpīgi izstrādāts. Pirmkārt, tas ir pretrunīgs, jo secinājumi nav pārdomāti un saskaņoti savā starpā. Otrkārt, nav paskaidrots, ko autors bija domājis ar \"korporatīvā plīvura pacelšanu\" krimināltiesībās. Parasti korporatīvā plīvura pacelšanas doktrīnu pielieto civiltiesībās, kad dalībniekiem tieši un nepastarpināti jāatbild par juridiskās personas saistībām, kura atšķiras no kriminālatbildības, bet rakstā gandrīz visu laiku tiek jaukta civiltiesiskā un krimināltiesiskā atbildība, rezultātā raksts ir haotisks. Treškārt, tiesību normas ir izrautas no likumu sistēmas un patvaļīgi interpretētas. Tā ir norādīts, ka \"pamats kapitālsabiedrības atzīšanai par fizisku personu apvienību ir Civillikuma 1407.pants\". Civillikuma 1407.pantā papildus fiziskajām personām ir minētas arī, piemēram, lietu kopības un vairāki citi subjekti. Vai arī secinājums Nr. 4 norādot, ka, lai krimināltiesiskā izpratnē paceltu plīvuru jāvērtē Civillikuma 1.pants, tāpat šķiet diezgan savdabīgs.

Ņemot vērā vairākus trūkumus, raksts ir par visu un neko.
Jānis
9. Jūlijs 2013 / 09:11
0
ATBILDĒT
Vai tiešām Kapitālsabiedrība ir fiziskā persona? Rakstā norādīts, ka Kapitālsabiedrības jāsauc pie kriminālatbildības, nevis jāpiemēro piespiedu ietekmēšanas līdzekļus. Bet beigās, izrādās, ka Kapitālsabiedrības ir persona, kura tika izmantota noziedzīga nodarījuma izdarīšanai KL 17.p. izpratnē, tādēļ tā nav saucama pie kriminālatbildības. Kur tad ir risinājums?
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties