28. Oktobris 2014 /NR. 42 (844)
Diskusija
Pretestība reformām maksātnespējas jomā ir ļoti spēcīga
1
Dr.iur.
Andrejs Judins
Saeimas deputāts  

Pirms divām nedēļām, 15. oktobrī, tika izsludināti 25. septembrī Saeimas galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Maksātnespējas likumā, līdz ar to nākamgad stāsies spēkā arī norma, kas maksātnespējas administratorus pielīdzina valsts amatpersonām. Tā kā biju šāda priekšlikuma iesniedzējs, vēlētos atkārtoti norādīt uz minētās normas mērķi un perspektīvām sekām, kas no tā izriet.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
28. Oktobris 2014 / 10:44
0
ATBILDĒT
Ja jau maksātnespējas administratora darbu varēs apvienot ar advokāta darbu, tad kādēļ gan to nevarētu apvienot ar zvērināta tiesu izpildītāja darbu, notāra, tiesneša, vai prokurora darbu? Kādēļ drīkstēs apvienot tieši ar advokāta darbu? Tiesu izpildītāja darbs varētu būt vēl tuvāks administratora darbam.
Ja jau administratori būs valsts amatpersonas, tad ir nepieciešams noteikt šīs profesijas skaita ierobežojumus. Iemesls, kādēļ daudzas maksātnespējas lietas tiek administrētas nolaidīgi ir tas, ka šīs lietas faktiski administrē administratoru palīgi, studentiņi u.c.personas, kamēr pats administrators nodarbojas ar savu advokāta praksi. Jo tikai ar maksātnespējas lietām neizdzīvot. Kārtība šajā jomā būs tad, ja administratoru skaits būs ierobežots, pietiktu ar kādiem 100, max 150 administratoriem. Tad izdzīvot varētu uz lietu apjomu, kas divkāršotos. Jābūt arī atbilstošam atalgojumam. Man nav skaidrs, kur palika valsts finansējums administratora darbam no valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām? Agrāk bija. Tagad šīs iemaksas uzņēmēji valstij maksā, bet kur tās nonāk? Pašlaik valsts administratoriem nemaksā neko. Administratori pilda valsts funkciju -sociālo funkciju, atbrīvojot personas no parādsaistībām, veicot šo procesu. Tad lai valsts piemaksā pie tukšajiem procesiem kā agrāk. Tad maksātnespējas procesu administrēšana nebūs blakus nodarbe, līdz ar to arī uzlabosies administrēšanas kvalitāte.
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties