22. Jūlijs 2014 /NR. 28 (830)
Numura tēma
Komerctiesību aktualitātes: korporatīvās pārvaldības jautājumi
Baiba Lielkalne
Tieslietu ministrijas Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas vadītāja 
Aivars Latkovskis
Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas juriskonsults 
Kaspars Vecozols
Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļas juriskonsults 
Foto: www.freeimages.com

Pirms pāris mēnešiem, 29. maijā, norisinājās ikgadējā konference, kas veltīta aktuālajiem jautājumiem komerctiesību nozarē. Par šā gada konferences tematiku bija izvēlēti korporatīvās pārvaldības jautājumi: valdes locekļu pienākumu izpildes standarts un atbildība, akcionāru tiesības un to aizsardzība, korporatīvās pārvaldības principi un to nozīme akciju sabiedrību darbībā. Konferences tematika nebija izvēlēta nejauši, jo korporatīvās pārvaldības jautājumi ir iekļauti Tieslietu ministrijas šā gada prioritātēs.

Konferencē prezentētie referāti, kurus to autori ir papildinājuši, pielāgojot raksta formātam, jau tradicionāli vienkopus tiek publicēti "Jurista Vārda" speciālajā komerctiesību numurā, un tāds ir šīs nedēļas izdevums.

Jautājums par korporatīvo pārvaldību, tās regulējumu Latvijas tiesību aktos un piemērošanu praksē ir ticis aktualizēts, ņemot vērā Latvijas stratēģisko mērķi – pievienošanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (turpmāk – OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development)).

Akcionāru iesaiste akciju sabiedrību pārvaldībā ir aktualizēta arī Eiropas Savienības līmenī: Eiropas Komisija šā gada pavasarī nākusi klajā ar priekšlikumu direktīvas projektam,1 kas groza spēkā esošo Akcionāru tiesību direktīvu2 un ir vērsts uz akcionāru ilgtermiņa iesaistes veicināšanu (turpmāk – Akcionāru tiesību direktīvas projekts).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties