12. Jūlijs 2011 /NR. 28 (675)
Intervija
Par līdzsvaru starp indivīda tiesībām un sabiedrības interesēm
5
Prof. Dr.iur.
Ineta Ziemele
Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese,
intervijā Dinai Gailītei un Jānim Plepam 

Šī saruna mūsu žurnāla redakcijā notika pavasara nedēļā, kad profesore Ineta Ziemele viesojās Latvijā ar saviem nu jau tradicionālajiem priekšlasījumiem par cilvēktiesību un starptautisko tiesību jautājumiem. Bijām pagodināti, kad viņa piekrita intervijai “Jurista Vārdam”, lai mūsu lasītājiem darītu zināmu savu redzējumu par svarīgākajām norisēm cilvēktiesību jomā un jaunumiem Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē (ECT). Saruna, protams, ātri vien izvērsās daudz plašāk, izkāpjot no cilvēktiesību “rāmjiem” un aizskarot arī citas tēmas. Profesore dalījās pārdomās arī par to, kā revolucionārās norises arābu valstīs ietekmē Eiropas Savienības iekšējo solidaritāti, par to, vai indivīda tiesības Eiropā prevalē pār sabiedrības interesēm, kādam būtu jāizskatās patiesam nacionālo tiesu dialogam ar ECT, vai starptautiska tiesas spriešana ir politiska, kā arī par citiem būtiskiem jautājumiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
alma mater
16. Jūlijs 2011 / 16:00
0
ATBILDĒT
Jā, tikai daži cilvēki bakalaura studijas beidz ar vidējo atzīmi, kas zemāka par 7 ballēm. :-)
Redakcija
12. Jūlijs 2011 / 10:25
0
ATBILDĒT
Paldies par vērību attiecībā uz valodnieciskajām piezīmēm, un el. versijā viesīsim attiecīgas korekcijas! Ko lai saka - visi esam tikai cilvēki:-)

Vēlreiz paldies!
Panie Kochanku
12. Jūlijs 2011 / 03:04
0
ATBILDĒT
Nobeigumā dažas valodnieciskas piezīmes redaktoram (nekas nopietns vai traģisks, vienkārši nākotnē jāpievērš uzmanība). :)

Pirmkārt, nevis \"stricto senso\", bet \"stricto sensu\". \"Sensus\" ir ceturtās, nevis otrās deklinācijas lietvārds, tāpat kā lielākā daļa no darbības vārdiem atvasināto lietvārdu ar nozīmi \"kā darīšana\"; tādēļ tam ablatīvā ir galotne \"-u\". To var viegli atcerēties, ja patuŗa prātā sv. Akvīnas Toma himnas rindiņas: \"VISUS, TACTUS, GUSTUS in te fallitur, / Sed AUDITU solo tuto creditur, etc.\"

Otrkārt, nevis \"krucifisks\", bet \"krucifikss\" (\"krucifisks\" – tas laikam ir kaut kas pa vidu starp krustu un obelisku :))
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties