Rājiens tiesnesei

Rājiens tiesnesei

Ceturtdien, 17. maijā, Tiesnešu disciplinārkolēģija par tīšu likuma pārkāpumu izteica rājienu Kurzemes apgabaltiesas Kuldīgas sesijas tiesnesei Inārai Rozītei.

Izskatot krimināllietu tiesneses Ināras Rozītes vadībā, tiesa pieņēma lēmumu par liecinieku sodīšanu par necieņu pret tiesu pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.39 panta ar piecām diennaktīm aresta. Administratīvo pārkāpumu kodeksa attiecīgais pants pieļauj personu sodīšanu par darbībām, kas izdarītas tiesas sēdē vai arī tiesas ēkā. Minētajā lēmumā norādīts, ka liecinieku necieņa pret tiesu izpaudusies, neierodoties uz tiesas sēdi, kā arī nepaziņojot tiesai par neierašanās iemesliem.

Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta apelācijas kārtībā atcēla Kurzemes apgabaltiesas lēmumu. AT Krimināllietu tiesu palāta blakuslēmumā atzina, ka liecinieku sodīšana ar administratīvo arestu bijusi nelikumīga un nepamatota.

Saskaņā ar Kriminālkodeksa 54. panta 5. daļu lieciniekiem par neierašanos bez attaisnojoša iemesla pēc tiesas aicinājuma var uzlikt naudas sodu līdz divām minimālajām mēnešalgām un tikai tad, ja tiek konstatēti neierašanās iemesli, kas šajā konkrētajā gadījumā netika konstatēts.

Administratīvo pārkāpumu kodeksa 201.39 panta tīšs pārkāpums, kuru pieļāvusi tiesnese I.Rozīte, ir radījis Latvijas Republikas Satversmes 94. panta pārkāpumu. Tajā noteikts, ka nevienam nedrīkst atņemt vai ierobežot brīvību citādi kā tikai saskaņā ar likumu.

Leonards Pāvils, Augstākās tiesas preses sekretārs

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
AKTUĀLI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties