Šodien, 5.maijā, Ministru kabinets atkārtoti izsniedza pilnvarojumu Kristīnei Līcei pārstāvēt Latvijas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, sākot ar 2015.gada 14.maiju, uz laiku līdz 2019.gada 13.maijam.
K.Līce pārstāv Latvijas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās kopš 2012.gada 14.maija. Ministru kabineta izsniegtais trīs gadu pilnvarojuma termiņš beigsies 2015.gada 13.maijā. K.Līce ir pārstāvējusi Ministru kabinetu starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās arī no 2001.gada septembra līdz 2002.gada oktobrim.
K.Līce ir absolvējusi Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti. 1994.gadā viņa uzsāka darbu diplomātiskajā un konsulārajā dienestā. K.Līce ir vadījusi Ārlietu ministrijas Juridisko departamentu, strādājusi par padomnieci Latvijas pastāvīgajā pārstāvniecībā ANO Ženevā un Ņujorkā, kā arī ieņēmusi padomnieces amatu Ministru kabineta pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojā. Bijusi Eiropas Padomes Vadības grupas cilvēktiesību jautājumos biroja locekle un gadu no 2007.gada septembra strādājusi ANO Ģenerālās asamblejas Trešās komitejas (cilvēktiesību jautājumi) priekšsēdētāja vietnieces amatā. Ir lektore Latvijas Tiesnešu mācību centrā. K.Līcei ir piešķirts diplomātiskais rangs „pirmais sekretārs”. Viņa pārzina angļu, krievu, franču un spāņu valodas.
Ministru kabineta pārstāvis pārstāv ne tikai valdības, bet arī likumdevējvaras un tiesu varas intereses starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās – Eiropas Cilvēktiesību tiesā un ANO konvenciju izpildes uzraudzības mehānismu ietvaros. Ministru kabinets pārstāvim izsniedz pilnvarojumu pēc ārlietu ministra ieteikuma, kas saskaņots ar tieslietu ministru, uz četriem gadiem, un to var izsniegt atkārtoti. Atkārtoto pilnvarojumu skaits nav ierobežots. Pārstāvja darbību nodrošina pārstāvja birojs, kas ir Ārlietu ministrijas struktūrvienība. Pārstāvja darbu pārrauga ārlietu ministrs, bet reizi gadā pārstāvis iesniedz Ministru kabinetam rakstisku ziņojumu par savu darbu.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.