8. Oktobris 2015 11:49
Jaunumi
Cilvēktiesību komisija atbalsta grozījumus naidu kurinoša satura ierobežošanai retranslētajās ārvalstu programmās

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien, 7.oktobrī, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas nepieciešami, lai ierobežotu naidu kurinošu saturu retranslētajās ārvalstu programmās.

„Grozījumi ir solis pretim naidu kurinoša satura ierobežošanai retranslētajās ārvalstu programmās. Tie paredz soļus, kā ierobežot citu valstu elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu izplatīšanu mūsu valstī, ja tajā fiksēti būtiski pārkāpumi,” uzsvēra komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.

Komisijas atbalstītie grozījumi ievieš Audiovizuālo mediju pakalpojumu direktīvas prasības Latvijas likumos. Tie nosaka procedūru, kā Nacionālā Elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) jārīkojas, ja citu valstu raidījumos fiksēti pārkāpumi, un paredz soļus, kā pārkāpumus ierobežot.

Grozījumi paredz, ka NEPLP nodrošina uztveršanas brīvību un Latvijas teritorijā neierobežo elektronisko plašsaziņas līdzekļu audiovizuālo programmu retranslāciju un pakalpojumu izplatīšanu no citām valstīm. Taču likumā paredzēts noteikt soļus, kā NEPLP var noteikt izplatīšanas aizliegumu citu valstu elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmām un pakalpojumiem, ja to darbībā fiksēti būtiski pārkāpumi, piemēram, naida runa vai bērnu tiesību pārkāpumi.

Pēc plašām diskusijām deputāti atbalstīja arī grozījumu pārejas noteikumos, kas paredz, ka radio programmām, kurām izsniegtajā programmas apraides atļaujā noteikts, ka radio programmas daļa valsts valodā nedrīkst būt mazāka par 51 procentu, sākot no 2016.gada 1.janvāra, pilnībā jāraida valsts valodā.

Lai nodrošinātu sabiedrības intereses saņemt vispusīgu informāciju, komisijas atbalstītie grozījumi paredz arī paplašināt bez maksas pieejamo televīzijas kanālu klāstu, norāda likumprojekta autori. Kabeļtelevīzijām obligāti izplatāmo programmu loku plānots paplašināt ar vēl četrām programmām – televīzijas programmu, kurā galvenokārt tiek ietverti Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī veidoti analītiskie un informatīvie raidījumi, programmu, kuras raidījumu valoda vismaz 50 procentu apmērā no kopējā raidlaika ir valsts valoda, programmu, kurā galvenokārt ir populārzinātniskie raidījumi kādā no ES oficiālajām valodām, kā arī programmu, kurā galvenokārt ir raidījumi bērnu un jauniešu auditorijai.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 274 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties