27. Oktobris 2015 12:43
Jaunumi
Juridiskā komisija atbalsta bargākus sodus par naudas viltošanu
Juridiskā komisija konceptuāli atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā, kas nosaka kriminālatbildību par viltotas naudas izgatavošanu.
Ieva lūka, LETA

Juridiskā komisija otrdien, 27.oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Krimināllikumā, kas nosaka kriminālatbildību par viltotas naudas izgatavošanu. Grozījumi paredz, ka jebkāda naudas nelikumīga izgatavošana vai tās izskata mainīšana sodāma kā noziedzīgs nodarījums, ja tas izdarīts ar nodomu.

„Viltota nauda rada ļoti nopietnu kaitējumu sabiedrībai un uzņēmumiem, nesot zaudējumus, kas netiek atlīdzināti. Turklāt apgrozībā esošā viltotā nauda var sabiedrībā vairot nedrošību un šaubas par skaidras naudas pietiekamu aizsardzību,” uzsver Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Komisijas 1.lasījumā atbalstītais likumprojekts par viltotas naudas izgatavošanu vai par šāda viltojuma izplatīšanu ievērojamā apmērā paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem. Līdz šim Krimināllikumā paredzēta brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem.

Paredzētās sankcijas tiek gradētas atbilstoši viltotas naudas apmēriem. Ja iepriekš minētās noziedzīgās darbības izdarītas lielā apmērā vai tās izdarījusi organizēta grupa, brīvības atņemšana paredzēta uz laiku līdz pat desmit gadiem.

Paredzētie grozījumi ievieš Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu par eiro un citu valūtu krimināltiesisko aizsardzību pret viltošanu.

Tāpat Juridiskā komisija otrdien konceptuāli pauda atbalstu grozījumiem Krimināllikumā un likumā „Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, lai ieviestu tirgus ļaunprātīgas izmantošanas direktīvu.

Komisijas atbalstītie grozījumi nosaka kriminālatbildību par iekšējās informācijas nelikumīgu izmantošanu finanšu tirgos, ieteikšanu citai personai vai citas personas pamudināšanu iesaistīties iekšējās informācijas izmantošanā finanšu tirgos, kā arī par manipulācijām finanšu tirgos, ja ar to radītas smagas sekas. Par nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods.

Ja noziegums izdarīts organizētā grupā, brīvības atņemšana paredzēta uz laiku no diviem līdz desmit gadiem.

Tāpat no viena līdz diviem gadiem palielināts maksimālais sods par finanšu tirgus iekšējās informācijas neatļautu izpaušanu.

Paredzēts, ka grozījumi likumos stāsies spēkā 2016.gada 23.maijā.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 274 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties