15.decembrī notika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) Sabiedriskās konsultatīvās padomes sēde (SKP), kurā tās dalībnieki apsprieda valdības dienas kārtībā nonākušo likumprojekta "Grozījumi Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja likumā" redakciju.
Sēdes dalībnieki, lai gūtu skaidru un nepastarpinātu priekšstatu par Likumprojekta apspriešanas gaitu, iepazinās ar š.g. 1.decembra Ministru kabineta (MK) sēdes videoierakstu. Tajā Ministru prezidente Laimdota Straujuma un klātesošie ministri tika iepazīstināti ar jaunizstrādātajiem Grozījumiem, savukārt KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks informēja MK sēdes dalībniekus, ka iesniegtie Grozījumi nerisina galvenos šā brīža KNAB problēmjautājumus, nenostiprinot KNAB neatkarību, turklāt jaunā dokumenta izstrāde notikusi bez KNAB dalības un saskaņošanas.
Sēdi vadīja SKP priekšsēdētājs Aivars Borovkovs. SKP locekļi konstatēja, ka likumprojekts sēdēs tiek apspriests jau vairākas reizes, bet nav īsti saprotams, par kuru Grozījumu projekta redakciju šobrīd tiek runāts un kāda tiks virzīta uz Saeimu. Jebkurā gadījumā, šobrīd esošais projekts nav tādā redakcijā, par kuru SKP ir izteikusi savu viedokli – šobrīd ir cits dokuments ar citu tekstu.
SKP plāno tuvākajā laikā apkopot Likumprojekta virzības faktoloģisko un saturisko informāciju, iepazīstoties ar katrā stadijā virzīto likumprojekta redakcijas versiju, t.sk. nepastarpināti uzzinot, par kādām redakcijām savus viedokļus izteikušas starptautiskās organizācijas (OECD un GRECO). Ar to tiks iepazīstināti gan Saeimas deputāti, gan Valsts prezidents, gan informēta Latvijas sabiedrība.
KNAB SKP izveidota 2004.gadā ar mērķi nodrošināt sabiedrības pārstāvju līdzdalību korupcijas novēršanas politikas veidošanā, īstenošanā un sabiedrības izglītošanā. SKP uzdevums ir veicināt KNAB saikni ar sabiedrību, sniedzot rekomendācijas KNAB par aktuāliem jautājumiem.
Šobrīd SKP ir pārstāvētas šādas nevalstiskās organizācijas:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.