Šodien, 15.martā, klajā nācis žurnāla “Jurista Vārds” tematiskais numurs. Laidiena tēma veltīta Latvijas advokatūras 95.jubilejai. Šogad, 19.martā, Advokatūras diena tiks svinēta jau sesto gadu pēc kārtas.
“Nepārspējams ir advokatūras devums Latvijas valsts pirmo vadītāju saimē: gan Satversmes sapulces prezidents un pirmais Valsts prezidents Jānis Čakste, gan viņa sekotājs Gustavs Zemgals bija pieredzējuši advokāti, turklāt par advokātu pēc amata pilnvaru beigām kļuva arī trešais prezidents Alberts Kviesis (pirms tam - tiesnesis). Nenoliedzams bija Latvijas advokātu devums arī valstiskās neatkarības atjaunošanā 20.gadsmita 90.gados,” norāda Dina Gailīte “Jurista Vārda” redakcijas slejā.
Latvijas valsts, tās tiesiskā sistēma, kā arī advokatūra ir piedzīvojusi dažādus laikus - režīmu maiņa, saimnieciskas un politiskas krīzes, kari un citas nelaimes. “Tas viss ļauj izvērtēt mūsu valsts un tautas spējas pastāvēt. Šīs kataklizmas no šodienas perspektīvas ļauj izvērtēt arī advokatūras lomu Latvijā, tās veiksmes un neveiksmes”, rakstu iesākot, norāda Nacionālās enciklopēcijas galvenais redaktors Valters Ščerbinskis.
Advokāti Latvijā 2016.gadā
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā šobrīd darbojas 1362 advokāti:
1250 zvērināti advokāti, no tiem - 199 apturēta darbība, 1 atstādināts;
96 zvērinātu advokātu palīgi, no tiem - 12 apturēta darbība;
15 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu advokāti, kuri Latvijā praktizē ar savas mīnes valsts profesijas nosaukumu, un 1 ES dalībvalsts advokāts, kura profesionālā kvalifikācija atzīta par atbilstošu pastāvīgai darbībai Latvijā.
“Jurista Vārda” tematiskajā numurā lasītājiem tiek piedāvāti sekojoši temati:
Latvijas advokatūras vēsture, mūsdienas un nākotne;
kā kļūt par advokātu;
advokāta ētika un reputācija;
no individuālas prakses līdz lielam birojam: iespēju daudzveidība;
advokātu kora jaunais albums.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.