Trešdien, 16.martā, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Konvencijai par ārvalstu amatpersonu kukuļošanas apkarošanu starptautiskajos biznesa darījumos (Pretkukuļošanas konvencija) veltītajā augsta līmeņa sanāksmē tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs kopā ar pārējiem konvencijas dalībvalstu pārstāvjiem apliecināja savu apņemšanos veicināt efektīvāku konvencijas prasību ieviešanu praksē, lai kukuļošanā iesaistītās personas tiktu sauktas pie atbildības.
Sanāksmes laikā kopumā 50 klātesošās valstis pievienojās ministru sanāksmes deklarācijai, kurā apliecināja savu gatavību apkarot ārvalstu amatpersonu kukuļošanu un korupciju, kā arī apņēmās veicināt starptautisko sadarbību, lai nodrošinātu sekmīgu pārrobežu kukuļošanas lietu izmeklēšanu un trauksmes cēlēju nepieciešamo aizsardzību, stiprinātu sadarbību starp valsts pārvaldi, privāto sektoru un sabiedrību cīņā ar korupciju, veicināt komersantu labprātīgu ziņošanu un vienošanās procedūras korupcijas lietās.
Turklāt 41 OECD Pretkukuļošanas konvencijas dalībvalsts, tostarp Latvija, deklarācijā apņēmās turpināt pildīt no konvencijas izrietošās saistības, īpaši uzsverot, ka ārvalstu amatpersonu kukuļošanas lietu izmeklēšanu un kriminālvajāšanu nedrīkst ietekmēt apsvērumi, kas saistīti ar valsts ekonomiskajām interesēm, iespējamo ietekmi uz attiecībām ar citām valstīm vai iesaistīto fizisko vai juridisko personu identitāti (konvencijas 5.panta prasības).
Ministru sanāksmes laikā oficiāli tika uzsākta arī OECD Pretkukuļošanas konvencijas dalībvalstu savstarpējā novērtējuma 4.fāze. OECD pievienošanās procesa ietvaros 2015.gada oktobrī par Latviju tika apstiprināts 2.fāzes novērtējuma ziņojums.
Ar pilnu ministru sanāksmes deklarācijas tekstu var iepazīties OECD mājaslapā.
Ar OECD Pretkukuļošanas konvencijas tekstu var iepazīties likumi.lv mājaslapā.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.