Lai piesaistītu augstskolu sociālo zinātņu studentus Valsts probācijas dienestam un Ieslodzījuma vietu pārvaldei būtisku tēmu izpētē, Tieslietu ministrijā izstrādāts pētījumu tēmu saraksts, aptverot plašu jautājumu loku, kas dod iespēju katru tematu analizēt no dažādu zinātņu nozaru aspektiem. Studenti, kas vēlas savu bakalaura vai maģistra darbu izstrādāt saistībā ar kādu no sarakstā iekļautajiem tematiem, pētniecības darbā var saņemt minēto iestāžu atbalstu.
Ja students vēlas izstrādāt pētījumu par kādu no tēmu sarakstā minētajiem tematiem un saņemt iestāžu atbalstu (vairāk nekā publiski pieejamo statistiku, piemēram, iespēju aptaujāt darbiniekus, ieslodzītos, probācijas klientus, pētīt klientu lietu materiālus u.tml.) no Valsts probācijas dienesta un Ieslodzījuma vietu pārvaldes, viņam jāiesniedz pieteikums Tieslietu ministrijā, kur īpaša darba grupa izvērtēs pieteikto tēmu, noteiks atbalsta apjomu un iestādes kontaktpersonu atbalsta sniegšanai. Šāds pieteikums elektroniski jānosūta darba grupas sekretārei (laura.sileikiste@tm.gov.lv).
Pētījuma pieteikumi jāiesniedz savlaicīgi, jo tādi atbalsta sniegšanas veidi kā, piemēram, anketēšana un intervēšana ir ļoti laikietilpīgi. Ja pētījuma temats netiks iesniegts savlaicīgi, iestādēm var nebūt iespējas nodrošināt atbalstu pieteicēja iecerētajā apjomā.
Darba grupas sēde ierasti notiek pāris nedēļu laikā pēc pieteikuma saņemšanas.
Studentu iesniegtos pieteikumus izvērtēs Tieslietu ministrijas darba grupa, kas, pieņemot lēmumu par atbalsta sniegšanu vai atteikumu sniegt atbalstu pētījuma pieteikuma iesniedzējam, izvērtēs:
Pieteikumā jāietver augstāk pieprasītā informācija, papildus norādot savu vārdu, uzvārdu, augstskolu, studiju programmu un darba vadītāju, ja tāds apstiprināts. Pētījuma pieteikumu izskatīs darba grupas sanāksmē studenta klātbūtnē, uzdodot jautājumus un diskutējot.
Par pieņemto lēmumu darba grupas priekšsēdētājs informēs pētījuma pieteikuma iesniedzēju sēdes laikā.
Ja tiks pieņemts lēmums par atbalsta sniegšanu, noteiks kontaktpersonu Valsts probācijas dienestā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē, ar kuru pieteikuma iesniedzējam turpmāk jāsazinās.
Iestāde ar pētījuma veicēju vienosies par atbalsta sniegšanas kārtību, iestādes atbalsta veidu (konsultācijas, organizatorisks darbs datu ieguvē - intervijas, anketēšana, aptaujas un tikšanās ar iestādes amatpersonām, darbiniekiem, probācijas klientiem un ieslodzītajiem utt.), atbalsta apjomu un pētījuma rezultātu izmantošanas nosacījumiem.
Iestādes amatpersona, kuru iestāde būs norīkojusi atbalsta sniegšanai pētījuma pieteikuma iesniedzējām, pēc darba grupas pieprasījuma informēs par pētījuma rezultātiem un citiem ar pētījuma norisi saistītiem jautājumiem.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.