13. aprīlī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi organizēja trešo semināru valsts institūciju darbiniekiem „Korupcijas sekas: soda neizbēgamība un brīvības vērtība”. Tā norises vieta − Rīgas Centrālcietums.
Semināra dalībniekus uzrunāja IeVP priekšniece Ilona Spure un KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks. Viņš atzina, ka “likuma pārkāpums dažkārt var būt neapzināts, turklāt netiek apzinātas šī soļa sekas, kas ietekmēs ne vien paša likuma pārkāpēja dzīvi, bet arī viņa ģimeni un tuviniekus”.
Semināra ievaddaļa bija ekskursija pa Rīgas Centrālcietumu, iepazīstoties ar patiesajiem ieslodzījuma vietas apstākļiem.
Lekcijas sniedza korupcijas apkarošanas un psiholoģijas jomas profesionāļi – KNAB izmeklētāja Jeļena Rutkovska un Mg. psych. Tatjana Griškina. Tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kāpēc cilvēks ir gatavs rīkoties prettiesiski un kāda ir brīvības vērtība.
KNAB izmeklētāja J. Rutkovska skaidroja Krimināllikumā noteikto par korupciju, kukuļņemšanu un kukuļdošanu, pievēršot uzmanību nesen iestrādātajiem precizējumiem likuma normās, kas attiecināmas uz valsts amatpersonām piemērojamo kriminālatbildību. Izmeklētāja minēja emocionālus piemērus no profesionālās pieredzes un prakses, kas atklāja valsts amatpersonu nožēlu par neatgriezeniski veiktajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.
Psiholoģe. T. Griškina sniedza skaidrojumus par iemesliem koruptīvā rakstura noziegumiem, kuru pamatā dažkārt ir cilvēku iedomas par savu varu, par savu neievainojamību un nesodāmību.
Neierastā vide – cietums tika izvēlēta ar mērķi veicināt diskusiju par pretkorupcijas pasākumu lomu noziegumu novēršanā.
Seminārā piedalījās valsts amatpersonas no Valsts Būvniecības kontroles biroja, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts ieņēmumu dienesta, Valsts valodas centra, Zāļu valsts aģentūras, kā arī vairāki sociālo zinību skolotāji − metodisko apvienību vadītāji.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.