Otrdien, 17. maijā, Ministru kabinets pieņēma noteikumus, kas nosaka Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēmā iekļaujamo ziņu apjomu, ziņu iekļaušanas kārtību, izmantošanas nosacījumus un glabāšanas termiņus.
Noteikumi nosaka arī institūcijas, kurām piešķirama piekļuve sistēmā esošajām ziņām, kā arī institūcijas, kuras ir tiesīgas pieprasīt pirkstu nospiedumu salīdzināšanu ar Eurodac centrālo daktiloskopisko datubāzi. Pieprasīt datu salīdzināšanu ar Eurodac datiem būs tiesības Drošības policijai, Valsts robežsardzei un Valsts policijai.
Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēma tiks veidota pilnveidojot Biometrijas datu apstrādes sistēmu, lai nodrošinātu patvēruma meklētāju datu apstrādi. Sistēmas pārzinis un turētājs ir Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs.
Starptautiskās aizsardzības pieteikuma iesniedzēja daktiloskopiskie dati sistēmā tiks glabāti desmit gadus. Savukārt, lai nodrošinātu informāciju dažādu jautājumu izskatīšanā saistībā ar personu ieceļošanas un uzturēšanās noteikumu ievērošanu, bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, kā arī noziedzīgu nodarījumu novēršanu, atklāšanu un pierādīšanu, ziņas par nelegāliem robežšķērsotājiem sistēmā tiks glabātas trīs gadus.
Patvēruma meklētāju pirkstu nospiedumu informācijas sistēmas Eurodac izveides nepieciešamību noteica 2013. gada 26. jūnijā pieņemtā Eiropas Parlamenta un Padomes regula Nr.603/2013.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.