Latvijas Universitāte (LU) sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Nacionālo bibliotēku ir izsludinājusi pieteikšanos individuālo grantu programmai „Esejas par valstiskuma vēsturi Latvijā”. Programmas mērķis ir veicināt intelektuālu Latvijas valstiskuma vēstures apzināšanu un izvērtējumu, kā arī rosināt skaidrojumus par valstiskuma vēstures slāņiem.
Individuālo grantu programmas „Esejas par valstiskuma vēsturi Latvijā” ietvaros tiek atbalstīta augstvērtīgu eseju radīšana, kas piedāvātu sintezējošu skatījumu uz valstiskuma vēsturi Latvijā. Pētniecības grantus paredzēts piešķirt projektiem, kas analizē sakarības, kuras veidoja latviešu nācijas valstsgribu, pirms tā īstenojās 1918. gada 18. novembrī. Atsevišķas tēmas var aptvert laikposmu arī pēc 1918. gada. Šajā kārtā paredzēts sadalīt 45 tūkstošus eiro. Viena individuālā granta apjoms – 5000 eiro.
Individuālo pētniecības grantu programma ir tapusi Latvijas valsts simtgades ietvaros, ņemot vērā simtgades svinību virsmērķi – stiprināt Latvijas sabiedrības valstsgribu un piederības sajūtu savai valstij. Grantu programmas nolikumā ir uzsvērts, ka katra valstiskuma forma sakņojas noteiktā idejā, kas pamato tās leģitimitāti. Valstiskuma attīstību Latvijas teritorijā ir iespaidojuši pretrunīgi vēsturiskie apstākļi, kas dažādos laikmetos veicinājuši valsts ideju konkurenci un transformāciju. Vēsturiskie apstākļi un idejas ir veidojuši noteiktas politiskās un sociālās attiecības, kā arī formējuši Latvijas kultūrtelpas aprises.
Projekta pieteikumi ir jāiesniedz līdz 2016. gada 23. jūnijam plkst. 17.00 LU Vēstures un Filozofijas fakultātē, Aspazijas bulvārī 5, Rīgā, 233. telpā, ar norādi „Individuālo grantu konkursam „Esejas par valstiskuma vēsturi Latvijā””. Projekta iesniegumus vērtēs neatkarīga komisija.
Ar individuālo pētniecības grantu konkursa nolikumu var iepazīties LU Vēstures un filozofijas fakultātes mājaslapā.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.