Barikāžu dalībnieku apzināšana un godināšana turpmāk būs 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības pārziņā, paredz 1991. gada barikāžu piemiņas zīmes valdes pieņemtais lēmums.
“Svarīgi pateikt paldies cilvēkiem, kuri ir izrādījuši drošsirdību, pašaizliedzību un iniciatīvu, stāvot uz barikādēm, kā arī iesaistoties apgādes un organizatoriskajā darbā. Glabājot 25 gadus seno notikumu piemiņu, darbojas barikāžu muzejs un barikāžu dalībnieku biedrība, kura turpinās Latvijas valsts aizstāvju godināšanas tradīciju,” uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece. Lielākā daļa barikāžu dalībnieku patlaban jau ir apzināti, un viņu ieguldījums ir novērtēts ar piemiņas zīmi vai pateicības rakstu.
Saeimas priekšsēdētāja atzīst, ka barikāžu biedrības nozīmi apliecina tās līdzšinējais darbs, apzinot un godinot barikāžu dalībniekus.
Biedrībai turpinot neatkarības aizstāvju godināšanas tradīciju, 1991. gada barikāžu piemiņas zīmes valdes darbība uzskatāma par izbeigtu.
Šāds lēmums ir savlaicīgs un nepieciešams, jo visam vēsturē ir sākums un beigas, pauž 1991. gada barikāžu dalībnieku piemiņas zīmes valdes locekle Marina Kosteņecka. Viņa norāda, ka 25 gadi bijis pietiekami ilgs laiks šāda apbalvojuma pastāvēšanai. Ja tomēr vēl ir cilvēki, kuru nopelni kāda iemesla dēļ nav godināti, viņiem paldies varēs pateikt barikāžu muzejs un biedrība.
1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes valdes sastāvā bija Saeimas priekšsēdētāja un četri viņas aicināti valdes locekļi – Andris Jaunsleinis, Marina Kosteņecka, Māris Steins un Renārs Zaļais.
Saskaņā ar 1991. gada barikāžu dalībnieku biedrības sniegto informāciju 1991. gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīme ir piešķirta 31 104 personām, savukārt pateicības raksti līdz šī gada 31. maijam piešķirti 555 barikāžu dalībniekiem.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.