Arī daudzbērnu ģimenes pirmās pakāpes augšupējiem radiniekiem – vecāka, audžuvecāka vai aizbildņa mātei vai tēvam - pienāksies nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojums. Šāds priekšlikums otrdien, 15. martā, atbalstīts Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā, virzot izskatīšanai otrajā lasījumā Saeimas sēdē grozījumus likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”.
Nodokļa atvieglojumu daudzbērnu ģimenes bērnu vecvecāki varēs saņemt, ja attiecīgais īpašums, kur dzīvesvieta deklarēta arī daudzbērnu ģimenei, ir viņu īpašumā.
“Šāds risinājums būtu taisnīgs situācijās, kad daudzbērnu ģimene dzīvo kopā ar bērnu vecvecākiem viņiem piederošā īpašumā, jo praksē bieži vien maksu par īpašumu samaksā pati ģimene, kas arī faktiski ir attiecīgā nekustamā īpašuma mantinieki,” priekšlikuma būtību raksturo Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājs Jānis Vucāns.
Patlaban noteikts, ka nodokļa atvieglojumu 50 procentu apmērā no aprēķinātās nodokļa summas piemēro, ja nekustamais īpašums pieder arī kādam no daudzbērnu ģimenes bērniem. Komisijā atbalstīts priekšlikums, kas paredz maksimālo nodokļa atvieglojuma summu no līdzšinējiem 427 palielināt līdz 500 eiro.
Tāpat Budžeta komisijas deputāti šodien atbalstīja priekšlikumu, kas saskaņā ar iepriekš Bērnu tiesību aizsardzības likumā precizēto daudzbērnu ģimenes definīciju paredz tiesības nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu no nākamā gada saņemt daudzbērnu ģimenei, ja kāds no bērniem līdz 24 gadu vecumam turpina mācīties vispārējās, profesionālās vai augstākās izglītības mācību iestādē.
Vienlaikus, ņemot vērā Izglītības un zinātnes ministrijas kavēšanos ar studējošo reģistra izveidi, Budžeta komisija nolēma ar vēstuli vērsties ministrijā, aicinot skaidrot iemeslus, kādēļ līdz šim pašvaldībām nav pieejami dati par bērniem, kuri turpina mācīties, un nekavējoties meklēt risinājumu nepieciešamās informācijas nodrošināšanai pašvaldībām.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.