21. Marts 2018 15:36
Jaunumi
Arī Saeimas Juridiskā komisija konceptuāli piekrīt LPS – automātiskā sodīšana par nodokļu deklarāciju savlaicīgu neiesniegšanu jāveido samērīgāka

21. martā Saeimas Juridiskā komisija, izskatot likumprojektu “Grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā” (Nr. 1159/Lp12), kas papildina likumprojektu “Par nodokļiem un nodevām” (Nr. 1157/Lp12), lūdza Finanšu ministriju uz otro lasījumu sagatavot priekšlikumus, kas ņemtu vērā komisijas sēdē izskanējušās diskusijas, tajā skaitā Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) paustās bažas un lūgumus.

Deputāti pauda atbalstu LPS lūgumam informēt nodokļu maksātājus par deklarāciju iesniegšanas termiņa tuvošanos ne tikai e-pastā, bet arī ar mobilā telefona īsziņu, kā arī lūdza Finanšu ministriju izvērtēt automātisko sodu piemērošanu fiziskajām personām un jo īpaši tām, kas neveic saimniecisko darbību, bet kurām var rasties pienākums iesniegt gada ienākuma deklarāciju saistībā ar diferencēto neapliekamo minimumu vai progresīvajām iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmēm. Tāpat deputāti piekrita LPS paustajam, ka nevar vienādi sodīt tos nodokļu maksātājus, kuri parasti deklarācijas iesniedz laikus, un tos, kuri regulāri kavē.

“Esam gandarīti, ka ne tikai Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, bet arī Juridiskā komisija atbalstīja LPS lūgumu nodrošināt daudz lielāku samērīgumu automātiskajos sodos par laikā neiesniegtu nodokļu deklarāciju, piemēram, par pirmajām nokavējuma dienām nepiemērojot naudas sodu, bet gan brīdinājumu. Juridiskās komisijas deputāti ir vienisprātis ar LPS: automātiskā sodīšanas sistēma jāveido daudz samērīgāka, izvērtējot gan atkārtotību, gan precīzāk ievērtējot deklarācijas neiesniegšanas laiku,” uzsver LPS padomniece finanšu un ekonomikas jautājumos Sanita Šķiltere.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties