10. Decembris 2018 15:23
Jaunumi
Eiropas Savienības Tiesa: Apvienotā Karaliste var vienpusēji atsaukt paziņojumu par nodomu izstāties no Eiropas Savienības

Pirmdien, 10. decembrī, Eiropas Savienības Tiesa  (EST) pieņemtajā spriedumā atzina, ka Apvienotā Karaliste var vienpusēji atsaukt paziņojumu par nodomu izstāties no Eiropas Savienības (Savienība). Šī iespēja pastāv, kamēr nolīgums par izstāšanos, kas noslēgts starp Savienību un šo dalībvalsti, nav stājies spēkā vai, ja šāds nolīgums nav noslēgts, tik ilgi, kamēr divu gadu laikposms no paziņošanas dienas un iespējamais pagarinājums vēl nav beidzies.

EST norādīja, ka no Līguma par Eiropas Savienību (LES) 50. panta izriet ne tikai noteikt dalībvalsts tiesības izstāties no Savienības, bet arī izveidot procedūru šāda lēmuma atsaukšanai. Tāpat EST vērsa uzmanību, ka, ja nav skaidra nosacījuma par paziņojuma par nodomu atsaukt atcelšanu, uz šādu procedūru attiecas LES 50. panta 1. punktā paredzētie nosacījumi, t.i., jebkura dalībvalsts var nolemt izstāties no Savienības saskaņā ar savām konstitucionālajām prasībām. Līdz ar to šādu lēmumu atsaukt paziņojumu par nodomu izstāties no Savienības dalībvalsts atbilstoši šīs dalībvalsts konstitucionālām prasībām var pieņemt vienpusēji.

Apvienotā Karaliste vērsās pie Eiropas Savienības Tiesas ar jautājumu – ja dalībvalsts saskaņā ar LES 50. pantu ir paziņojusi Eiropadomei par savu nodomu izstāties no  Savienība, vai Savienības tiesības ļauj dalībvalstij vienpusēji atsaukt šādu paziņojumu?

Pilns sprieduma teksts pieejams ŠEIT.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties