Ceturtdien, 31. oktobrī, Satversmes tiesa sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) organizē jau ceturtās Sarunas par Latviju. Šajā reizē sarunas tēma būs “Satversme. Vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības”. Tās saturu atklās sarunas dalībnieki: filoloģe Agnese Irbe, māksliniece Sandra Krastiņa, kultūru pētnieks Andrejs Mūrnieks un Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs. Sarunas vadīs tiesību zinātniece, Satversmes tiesas priekšsēdētājas vietniece Sanita Osipova.
Sarunas par Latviju rosinās domu apmaiņu par vispārcilvēciskām un kristīgām vērtībām, kas gūlušas Latvijas identitātes pamatos. Latvijas Republikas Satversmes (Satversme) ievada piektā rindkopa, kas noteic, ka Latvijas identitāti citstarp veido vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības, ir radījusi pretrunīgas reakcijas Latvijas sabiedrībā. Pretrunīgie viedokļi, iespējams, norāda uz to, ka dažādās Latvijas valsts identitāti veidojošās vērtības nav līdz galam izzinātas.
Sarunas dalībnieki dalīsies pārdomās un meklēs atbildes uz jautājumiem:
Sadarbībā ar Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas ziņu portālu LSM.lv tiks nodrošināta pasākuma tiešraide. Aicinām sekot informācijai LSM.lv un portāla sociālajos tīklos. Tiešraides sākums plkst. 17.30.
Satversmes tiesa aicina arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus būt klātesošiem Sarunās par Latviju. Ierašanās uz pasākumu līdz plkst. 17.20 LNB 1. stāva izstāžu zālē.
Lūgums dalību pieteikt, rakstot uz e-pastu Ketija.Strazda@satv.tiesa.gov.lv vai zvanot pa tālr. 67830749, 26200580.
Par Sarunām par Latviju
Satversmes tiesa, svinot valsts 100. gadadienu, 2018. gadā aizsāka sadarbību ar LNB, veidojot jaunu tradīciju – dažādu nozaru profesionāļu un viedokļu līderu sarunas par Latviju, Latvijas tautu un Satversmē nostiprinātajām vērtībām. Sarunu ietvaros tās dalībnieki, iedvesmojoties no latviešu vēstures un kultūras mantojuma spilgtākajām epizodēm un nozīmīgākajiem darbiem, diskutē par dažādām tēmām, kas skar Latvijas valsts esību un būtību.
Šāds sarunas koncepts izvēlēts, lai parādītu ciešo Latvijas kultūras un vēstures mantojuma sasaisti ar valsti un tiesībām, tiesisko sistēmu, kā arī lai starpdisciplināros ietvaros turpinātu analizēt valsts pamatos gūlušās vērtības, to būtību tagadnē un nozīmi nākotnē.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.