"Esmu gandarīts par sarunu ar Ministru prezidentu un piekrītu viņa pozīcijai, ka iekšējā drošība valstī ir jāstiprina. Pēdējos divos gados ir uzsāktas būtiskas reformas iekšlietu struktūrās, un ir arī jūtams rezultāts organizēto grupējumu un organizētās noziedzības mazināšanā. Taču uzsveru, ka vēl ir jāsper daudzi nozīmīgi soļi Valsts policijas darba un kapacitātes stiprināšanā, un daudzos jautājumos tā ir valstiska izšķiršanās, piemēram, iekšlietu dienestos strādājošo algu jautājums, policijas akadēmijas atjaunošana un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanu," norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.
Jau ziņots, ka šodien, 19. aprīlī, ministrs kopā ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku tikās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu valsts iekšējās drošības aktualitātes.
Sarunas laikā Ministru prezidentam S. Ģirģens uzsvēra, ka viņa prioritātes bija, ir un būs iekšlietu dienestos strādājošo zemā atalgojuma paaugstināšana, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes infrastruktūras, darba apstākļu un ekipējuma uzlabošana.
Tāpat viņš norādīja, ka, lai policijas darbs būtu efektīvāks, ir nepieciešams politiskais atbalsts iekšlietu dienestiem, īpaši cīņā ar korupciju, kontrabandu un kadru trūkumu iekšlietu nozarē.
Tikšanās laikā ministrs un Valsts policijas priekšnieks A. Ruks sniedza Ministru prezidentam informāciju par aktuālo situāciju valstī noziedzības novēršanas jomā.
Viņi bija vienisprātis ar Ministru prezidentu, ka, lai būtiski uzlabotu Valsts policijas darbu noziegumu atklāšanā, nepieciešams atjaunot augstāko mācību iestādi tiesībaizsardzības jomā, kurā tiktu sagatavoti augsta līmeņa profesionāļi darbam policijā.
Līdz ar to jautājums par turpmākajiem soļiem Latvijas Policijas akadēmijas atjaunošanā tiks skatīts Ministru kabineta Noziedzības novēršanas padomes rīcības plāna laikposmam no 2021. līdz 2026. gadam ietvaros.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.