Ceturtdien, 3. jūnijā, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Noziedzības novēršanas padomes sēdē iepazīstinās ar izstrādāto Iekšējās drošības akadēmijas (IDA) koncepciju.
Iekšlietu ministrs S. Ģirģens: “Ir paveikts neizmērojams darbs, lai liktu pamatus jaunas, mūsdienīgas un ilgtspējīgas augstākās izglītības iestādes dibināšanai. Esam pabeiguši darbu pie Iekšējās drošības akadēmijas koncepcijas izstrādes. Tajā tiks īstenotas visai valstij un iekšlietu nozarei tik ļoti nepieciešamas un unikālas studiju programmas, lai sagatavotu augsta līmeņa speciālistus darbam iekšlietu dienestos un citās tiesībaizsardzības iestādēs. Iekšlietu dienestu amatpersonas jau sen ir pelnījušas prestižu, konkurētspējīgu, mūsdienīgu un uz specifisku kompetenču apguvi balstītu izglītību. Tas cels gan iekšlietu nozares kapacitāti, gan uzlabos iekšējo drošību valstī kopumā. Iekšējās drošības akadēmija rada pēctecību ar augstāku pievienoto vērtību bezatbildīgi likvidētajai Policijas akadēmijai. Pateicos savai iekšlietu nozares komandai un ikvienam, kurš palīdzējis šīs ieceres un koncepcijas izstrādē.”
IDA dibināšanas ieceres pamatā ir tas, ka kopš 2010. gada iekšlietu nozarei nav savas specializētas augstskolas, kā tas ir lielā vairumu ES valstu. Tāpat vērojams zinātniskās pētniecības trūkums par drošības jautājumiem un iekšlietu nozarei svarīgiem problēmjautājumiem. Arī amatpersonām, kuras strādā un pārstāv specifiskas jomas - kibernoziedzību, finanšu noziegumus u.c., trūkst vienotas, nesadrumstalotas profesionālās izglītības piedāvājuma. Tāpat nepieciešams pilnveidot pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti.
Līdz ar jaunās IDA misija būs - zināšanu, metožu un inovāciju jaunrade, kā arī zinātnē un izcilībā balstītu studiju īstenošana augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā drošības un noziedzības apkarošanas jomā, vienlaikus nodrošinot virzību uz starptautisko atpazīstamību un ciešu sadarbību specializēto augstskolu segmentā, kuru stratēģiskā specializācija ir saistīta ar augsta līmeņa speciālistu sagatavošanu darbam tiesībaizsardzības iestādēs.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.