Jau šajā otrdienā, trīs dienu garumā, Rīgā pulcēsies vairāk nekā 100 finanšu izlūkošanas dienestu pārstāvji no aptuveni 50 pasaules valstīm, lai piedalītos 9. goAML lietotāju reģionālajā sanāksmē “goRIGA 2024”. Tikšanās mērķis ir diskutēt par goAML sistēmas pašreizējām iespējām un turpmāko attīstību, kā arī apmainīties ar idejām, pieredzi un tehnoloģiskajiem risinājumiem NILLTPFN (Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likums), sankciju, mašīnmācīšanās un citos būtiskos jautājumos.
“Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests ir aktīvs goAML vēstnesis, jo mēs ticam ne tikai tehnoloģiskiem risinājumiem, bet arī lietotāju pieredzes spēkam. Vēlamies uzlabot goAML lietotāju pieredzi, tāpēc reģionālajā sanāksmē “goRIGA 2024” piedalīsies plašs starptautisku ekspertu loks, kuri dalīsies ar savām zināšanām. Šobrīd NILLTPFN pasaulē parādās arvien jauni IT risinājumi, un mums svarīgi atbalstīt un ieviest tos goAML sistēmā arī pie mums Latvijā”, stāsta Finanšu izlūkošanas dienesta priekšnieka vietniece stratēģijas attīstības jautājumos Marta Jaksona.
Trīs dienu garumā notiks dažādu valstu veiksmīgāko tehnoloģisko risinājumu prezentācijas, kā arī diskusijas un darbsemināri, meklējot arvien efektīvākus ceļus, kā sadarboties un attīstīt goAML sistēmu. Pasākumu organizē Latvijas Finanšu izlūkošanas dienests ciešā sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Narkotiku un noziedzības novēršanas biroju (UNODC).
goAML ir UNODC izstrādāts un pilnībā integrēts programmatūras risinājums, kas paredzēts finanšu izlūkošanas dienestu darbam. goAML izmantošana ilgtermiņā ļauj tās lietotājiem operatīvi un efektīvi iesniegt ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijas, kā arī pārraudzīt institūcijas lietotāju veiktās darbības, izvērtējot sniegtās informācijas statistiskos apkopojumus. FID darbu lietojumprogrammā goAML https://goaml.fid.gov.lv uzsāka 2021. gada 1. oktobrī. Plašāka informācija par lietojumprogrammu goAML pieejama UNODC mājaslapā: https://unite.un.org/goaml/.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.