Valsts akciju sabiedrība “Tiesu namu aģentūra” novembra vidū klajā laidusi Latvijas izcilākā krimināltiesību zinātnieka, juridisko zinātņu doktora un Latvijas Universitātes profesora Paula Minca 1934.gadā izdotās grāmatas "Krimināltiesību kurss. Vispārējā daļa" un 1939.gadā izdotās grāmatas "Krimināltiesību kurss. Sevišķā daļa" atkārtotus izdevumus.
Paula Minca darbi publicēti ar Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedras profesoru Ulda Krastiņa un Valentijas Liholajas komentāriem, kuros sniegts attiecīgo normu salīdzinājums ar šobrīd spēkā esošajām Krimināllikuma normām un krimināltiesību teorijas pamatnostādnēm. Komentāri ievietoti pie attiecīgo grāmatas paragrāfu apskatiem.
P.Minca grāmatas atkārtotajos izdevumos saglabāts autora izteiksmes stils un 20.gadsimta trīsdesmitajiem gadiem raksturīgās latviešu valodas rakstības īpatnības. Tomēr atsevišķos gadījumos, lai novērstu pārpratumus un nemaldinātu lasītāju, tekstā izdarīti labojumi atbilstoši mūsdienu latviešu valodas prasībām. Tā, piemēram, vārdi "kodeks", "kriminals", "nodarijums", "prasijums", "demokratija", "režims", "organs", "legals" u.tml. atveidoti atbilstoši mūsdienu literārās valodas noteikumiem. Vārdos nav saglabāta "ch" rakstība.
Pauls Mincs dzimis 1868.gadā, Daugavpilī. 1886.gadā viņš absolvēja Rīgas pilsētas ģimnāziju un iestājās Pēterburgas Universitātes Juridiskajā fakultātē. 1892.gadā viņā aizstāvēja krimināltiesību maģistra disertāciju Tērbatas Universitātes maģistratūrā un sāka strādāt par advokātu Rīgā.
Mincs piedalījās Latvijas Republikas dibināšanā kā Tautas padomes loceklis, bet pēc Latvijas Senāta dibināšanas kļuva par tā locekli. P.Mincs pildīja Valsts kontroliera pienākumus Kārļa Ulmaņa vadītajā otrajā un trešajā pagaidu valdībā un pirmajā Ministru kabinetā. 1920.gadā ievēlēts par Satversmes sapulces locekli. Latvijas Satversmes līdzautors. No 1920. līdz 1921.gadam bija darba ministrs.
Pēc Latvijas Universitātes dibināšanas 1919.gadā Mincs kļuva par kriminoloģijas docentu, 1921.gadā - par profesoru un 1921.-1930.gadā bija Latvijas Sodu likuma izstrādāšanas komisijas priekšsēdētājs. 1922.-1930.gadā Mincs lasīja lekcijas krimināltiesībās, minoritāšu tiesībās un starptautiskajās tiesībās Rīgas Herdera institūtā. No 1934.gada Mincs kļuva par Latvijas delegātu starptautiskās krimināltiesību organizācijās Bernē un Bukarestē, piedalījās krimināllietu kongresos.
Pēc Latvijas okupācijas Mincs tika arestēts un deportēts uz PSRS, kur miris Krasnojarskas novada koncentrācijas nometnē 1941.gada 28.decembrī.
Profesora Minca piemiņai jau 5 gadus pēc kārtas norisinājusies ikgadēja nacionāla mēroga tiesas procesa izspēle krimināltiesībās un kriminālprocesā.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.