Jau ziņots, ka 2016.gada 1.janvārī stāsies spēkā “Rūpnieciskā īpašuma institūciju un procedūru likums” (RĪIPL), ar kuru tiks nostiprināta un pilnveidota Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes, patentpilnvarnieku un Patentu valdes darbības jomas.
Pamatojoties uz RĪIPL 5.panta otro daļu, turpmāk Patentu valdes sniegtie maksas pakalpojumi un nodevas būs maksas pakalpojumi. Līdz šim Patentu valdes maksas pakalpojumi ir atrodami sešos dažādos Ministru kabineta noteikumos un atsevišķas rūpnieciskā īpašuma likumu normās, taču, sākot ar 2016.gada 1.janvāri, tie ir apkopoti divos Ministru kabineta noteikumos:
Pamatlietas, kas jāzina
Patentu valdes eksperti ir ieguldījuši milzīgu darbu visu maksas pakalpojumu aprēķināšanā saskaņā ar noteikto regulējumu.
Ministru kabineta apstiprinātais Patentu valdes sniegto maksas pakalpojumu cenrādis un Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes maksas pakalpojumu cenrādis.
Maksājumus veikt internetā ir izdevīgāk
Visizdevīgākais un draudzīgākais maksājumu veikšanas veids ir iesniegt pieteikumu elektroniski, izmantojot vienoto maksājumu modeli, un uzreiz veikt maksājumu. Kā jau iepriekš minēts – tiks piemērota 10% atlaide.
Ja pakalpojumu nav iespējams iesniegt un apmaksāt elektroniski, pastāv vairāki maksas pakalpojumu apmaksas veidi.
Fiziska vai juridiska persona pieprasījumu par maksas pakalpojuma sniegšanu Patentu valdē var iesniegt:
Rēķinu sagatavošana:
Rēķinu apmaksu var veikt divos veidos:
Veicot apmaksu kredītiestādē, obligāti nepieciešams norādīt rēķina numuru. Pretējā gadījumā nebūs iespējams identificēt, par ko veikts maksājums.
Konsultācijas par izmaiņām saistībā ar maksas pakalpojumiem un norēķinu kārtību sniedz Finanšu plānošanas un grāmatvedības nodaļas vadītāja Diāna Bojāre. Par konsultāciju laiku no 28.decembra lūgums vienoties pa tālruni 67220632 vai e-pastu diana.bojare@lrpv.gov.lv.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.