Lai veicinātu Latvijā ražotās lauksaimniecības produkcijas izcelsmes izsekojamību, kā arī mazinātu ēnu ekonomiku lauksaimniecības un pārtikas preču tirdzniecībā, Ekonomikas ministrija rosina veikt grozījumus Ministru kabineta noteikumos par tirdzniecības organizēšanu tirgos un ielu tirdzniecībā.
Preču izcelsmes valsts kontroles veicināšanai plānots noteikt papildu pienākumus pašvaldībai:
Negodprātīgu tirgotāju izskaušanai rosinām noteikt papildu tiesības tirdzniecības organizatoram un tirgus pārvaldītājam:
Savukārt ēnu ekonomikas mazināšanai plānots paplašināt tirgus uzraudzības iestāžu pilnvaras un noteikt, ka ielu tirdzniecības organizatora un tirgus pārvaldītāja darbību uzrauga un kontrolē arī Valsts ieņēmumu dienests, Pārtikas un veterinārais dienests un pašvaldības policija.
Kā zināms, jau 2016. gadā aizsākās Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) iniciētas diskusijas par ēnu ekonomikas mazināšanas nepieciešamību lauksaimniecības un pārtikas preču tirdzniecībā, tostarp aktualizējot arī jautājumu par nekorektu lauksaimniecības preču izcelsmes valsts norādīšanu ielu tirdzniecības vietās un tirgos, tādējādi maldinot patērētāju par to, vai attiecīgā prece ir Latvijā ražota vai arī tā ir ievesta no citas valsts. LOSP norādījusi, ka šāda rīcība negatīvi ietekmē vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju konkurenci un maldina patērētājus, tāpēc nepieciešamību veikt izmaiņas regulējumā atbalstīja arī Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija.
Detalizēti ar Ekonomikas ministrijas izstrādātajiem un šobrīd saskaņošanai nodotajiem grozījumiem Ministru kabineta 2010. gada 12. maija noteikumos Nr. 440 “Noteikumi par tirdzniecības veidiem, kas saskaņojami ar pašvaldību, un tirdzniecības organizēšanas kārtību” var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.