Uz šo jautājumu atbildes meklēs 6. septembra diskusijā par dizainu valsts pārvaldībā, kas notiks Valsts kancelejā. Ar to tiks atklāts sarunu cikls, kura uzdevums ir sekmēt Latvijas dizaina piedāvāto risinājumu izmantošanu.
Pasākumā notiks arī Kultūras ministrijas izstrādātās rokasgrāmatas “Latvijas dizains 2020” atvēršana.
Sarunu cikls šoruden tiks turpināts ar vēl trīs diskusijām – “Dizains un uzņēmējdarbība”, “Dizains un izglītība”, kā arī “Dizains un valsts reputācijas veidošana”.
“Mūsdienu pasaule paplašina un maina izpratni par dizainu. Kam un kāpēc tas ir nepieciešams? Kāda ir dizaina pievienotā vērtība? Kas ir dizaina virsuzdevums uzņēmējdarbībā, izglītībā, valsts pārvaldībā, īpaši valsts tēla veidošanā? Četrās diskusijās ar nozares profesionāļiem radīsim atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem,” akcentē kultūras ministre Dace Melbārde.
Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis: “Dizaina domāšana valsts pārvaldē var būt lielisks darbarīks – izmantojams gan valsts pakalpojumu veidošanā, gan nozaru politikas plānošanā, gan arī ikdienā strādājot ar klientiem. Dizaina domāšana kā sistēmiska un uz cilvēku orientēta pieeja dod iespēju padarīt valsts pārvaldi vienkāršāku un saprotamāku iedzīvotājiem.”
Pirmo sarunu cikla diskusiju par dizaina lomu un dizaina domāšanu valsts pārvaldībā raisīs kultūras ministre Dace Melbārde, Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēja Barbara Ābele, Ekonomikas ministrijas Ārvalstu investīciju piesaistes nodaļas vecākais referents Rūdolfs Strēlis, sociālantropologs, pilsētpētnieks Viesturs Celmiņš, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Elektronisko pakalpojumu nodaļas vadītājs Gatis Ozols. Sarunu vadīs žurnāliste Ilze Dobele.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.