5. Marts 2019 15:28
Jaunumi
Aizsardzības komisija trešajā lasījumā atbalsta policijas darbinieku tiesību paplašināšanu

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāti otrdien, 5. martā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā “Par policiju”, kas paredz paplašināt policijas darbinieku tiesības. 

Plānotie likuma grozījumi deleģē policijas darbiniekiem tiesības personas, kuras alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu lietošanas rezultātā zaudējušas spēju patstāvīgi pārvietoties, orientēties vai var nodarīt kaitējumu apkārtējiem vai pašas sev, nogādāt iestādēs, kas sniedz atskurbšanas pakalpojumus, ārstniecības iestādēs vai mājoklī. 

Pašlaik likums paredz, ka policijas darbiniekiem ir tiesības attiecīgās personas nogādāt ārstniecības iestādēs vai mājoklī, bet, ja tas nav iespējams, – policijas iestādē, kur persona tiek turēta speciāli iekārtotās telpās līdz atskurbšanai, bet ne ilgāk par 12 stundām. Tomēr praksē policijas iestādēs nav speciāli ierīkotu telpu atskurbšanai, un personu ievietošana policijas iestāžu pagaidu turēšanas telpās gan Latvijas tiesu institūcijās, gan starptautiskā sabiedrībā var tikt vērtēta kā spīdzināšana vai necilvēcīga attieksme pret personu, norādīts likumprojekta anotācijā. 

Tāpat plānots precizēt policijas darbiniekiem piešķirtās tiesības uz rakstveida pieteikuma pamata aizturēt personas, kuras mājoklī atrodas alkohola, narkotisko, psihotropo vai toksisko vielu reibuma stāvoklī un var nodarīt kaitējumu sev vai apkārtējiem cilvēkiem, vai gadījumā, ja apkārtējie cilvēki baidās palikt vienatnē ar personu un nav cita pamata tās aizturēšanai. Attiecīgās personas varēs paturēt policijas iestādē līdz zudis apdraudējuma pamats, bet ne ilgāk par 12 stundām. Likumprojekta anotācijā skaidrots – izmaiņas nepieciešamas, lai preventīvi novērstu vardarbību ģimenē, draudus personas dzīvībai, brīvībai vai veselībai. 

Tāpat likumprojekts paredz noteikt policijas darbiniekiem tiesības izmantot sabiedriskos elektroniskos plašsaziņas līdzekļus, pašvaldību interneta vietnes, valsts iestāžu un pašvaldību kontus sociālajos medijos. To varēs darīt, lai veiktu likumpārkāpumu profilaksi, noskaidrotu likumpārkāpuma izdarīšanas apstākļus un personas, kas to izdarījušas, kā arī meklētu noziedzniekus un bezvēsts pazudušos. Tāpat attiecīgos līdzekļus varēs izmantot, lai noskaidrotu tāda cilvēka personību, kurš nespēj sniegt ziņas par sevi, vai identificētu neatpazīta cilvēka līķi, tai skaitā katastrofu gadījumos. 

Lai grozījumi stātos spēkā, tie trešajā lasījumā vēl jāskata Saeimai. 

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties