16. Oktobris 2019 08:57
Jaunumi
Inese Lībiņa-Egnere: Lemjot par kārtību, kādā lietas nodod citai tiesai, nepieciešama tiesiskā noteiktība

Tieslietu ministrijai ir jāpieņem izšķirošs lēmums un jāievēro tiesiskās noteiktības princips, lemjot, vai pagarināt Civilprocesā ietvertā panta, kas nosaka kārtību, kādā notiek tiesvedībā pieņemtās lietas nodošana citai tiesai, darbības termiņu vai jārod cits risinājums. To uzsvēra Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere otrdien, 15. oktobrī, apakškomisijas izbraukuma sēdē Rīgas apgabaltiesā.

Klātesošie pauda viedokli, ka problēma ir nevis konkrētā norma, bet pārāk bieža tās piemērošana, tāpēc šis jautājums ir jāskata plašāk, tostarp risinot jautājumus par tiesu atšķirīgo noslodzi.

Apakškomisijas deputāti aicināja iesniegt konkrētus priekšlikumus, lai varētu turpināt spriest par nepieciešamajām likuma izmaiņām. Tāpat deputāti aicināja izvērtēt un ņemt vērā sēdē izskanējušos atšķirīgos apgabaltiesas tiesnešu viedokļus par to, kā regulējumu uzlabot.

Tieslietu ministrijas pārstāvji atzīmēja, ka ir aptaujājuši apgabaltiesu pārstāvjus un turpina darbu pie regulējuma izvērtēšanas.

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties