11. Februāris 2020 13:17
Jaunumi
Valdība apstiprina programmas Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana īstenošanas noteikumus

Otrdien, 11. februārī Ministru kabinets izsludināja Iekšlietu ministrijas sagatvotos Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas "Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana" īstenošanas noteikumus. Līdz ar to jau tuvākajā laikā varēs uzsākt projektu vērtēšanu, kas ir būtisks solis projektu īstenošanas uzsākšanai.

Minētie MK noteikumi nosaka Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” mērķi, pieejamo finansējumu un sasniedzamos rezultātus, aktivitāšu ieviešanas kārtību un citus tehniskus jautājumus. Noteikumi stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Šeit varbūt var likt atsauci uz jau iepriekš izsūtīto relīzi, jo zemāk minētā informācija tika izplatīta sistībā ar programmas atklāšanas pasākumu.

Jau ziņots, ka programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” mērķis ir stiprināt institūciju spēju ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā, kā arī uzlabot institūciju sadarbību, lai nodrošinātu, ka ar bērniem, kas cietuši no vardarbības, vai ir kļuvuši par tās lieciniekiem, Latvijā tiek strādāts bērniem draudzīgā veidā – ieviešot Barnahus modeli.

Programmas kopējais finansējums ir 17 647 059 eiro. EEZ piešķīrums ir 85% jeb 15 000 000 eiro, savukārt nacionālais piešķīrums ir 15% jeb 2 647 059 eiro. Programmas īstenošanas laiks ir līdz 2024. gada 31. decembrim.

Programmas ietvaros, īstenojot 6 projektus, tiks sasniegti šādi rezultāti:

  • Veicināta tiesībsargājošo iestāžu sadarbība ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā, tiks izveidota vienota IT sistēma, kā arī tās izmantošanai tiks apmācīti tiesībsargājošo iestāžu darbinieki.
  • Uzlabota infrastruktūra ekonomisko noziegumu novēršanai un apkarošanai robežšķērsošanas vietā “Terehova”, apmācītas VID Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes, Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonas un pilnveidota muitas kinoloģijas dienesta mācību infrastruktūra, izveidojot “suņu mācību laboratoriju”.
  • zveidota tiešsaistes ziņošanas sūdzību platforma, kā arī īstenotas sabiedrības izpratni veicinošas kampaņas, izglītojot sabiedrību par virtuālās trauksmes celšanas sistēmas izveidošanu un trauksmes cēlēju aizsardzību. Stiprināta KNAB darbinieku kvalifikācijas celšana korupcijas novēršanā un apkarošanā.
  • Apmācītas Valsts policijas ENAP amatpersonas ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai; uzlabota materiāli tehniskā infrastruktūra; veikta esošās normatīvās bāzes analīze un pilnveidošana sadarbībā ar OECD, kā arī uzstādīts analītiskais rīks/programmatūra. Tāpat tiks stiprināta VP Kriminālistikas pārvaldes kapacitāte, ieviešot jaunas modernas ekspertīžu metodes, atjaunināta infrastruktūra un aparatūru iegāde kibernoziegumu un finanšu ekspertīzes jomās.
  • Darbinieku zināšanu pilnveidei noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā, ir paredzēta Finanšu izlūkošanas dienesta un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieku zināšanu uzlabošana noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomā.
  • Ieviests Barnahus modelis Latvijā pielāgojot telpas, sagatavojot priekšlikumus normatīvo aktu bāzei, kas reglamentēs Barnahus darbību. Plānots apmācīt pakalpojuma sniegšanā iesaistīto institūciju darbiniekus un īstenotas informētības veicināšanas kampaņas.

Projekta nosaukums

Projekta īstenotājs

EEZ finansiālais atbalsts/ EUR

Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā

Valsts ieņēmumu dienests

2 197 000

Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā "Terehova"

Valsts ieņēmumu dienests

2 585 935

Atbalsts trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs

650 000

Atbalsts Valsts policijai ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā

Valsts policija

8 389 124

Darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā

Finanšu izlūkošanas dienests/ Finanšu un kapitāla tirgus komisija

450 000

Atbalsts Barnahus ieviešanai Latvijā

Labklājības ministrija

2 070 000

Divpusējās sadarbības fonds

 

100 000

Programmas administrēšana

 

1 305 000

Kopā:

17 747 059

 

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 219 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties