7. Jūlijs 2020 17:45
Jaunumi
Brīva piekļuve policijas darbiniekam nepieciešamajai informācijai no jebkuras dalībvalsts stiprinās visas Eiropas drošību

Otrdien, 7. jūlijā, notika Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu iekšlietu ministru neformālā videokonferences sanāksme, kurā Vācija kā nākamā ES Padomes prezidentūras valsts iepazīstināja ar savas darbības prioritātēm. Latviju sanāksmē pārstāvēja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Sanāksmes gaitā tika diskutēts par Eiropas policijas partnerību, kā arī meklēšanas un glābšanas operācijām jūrā. Vācija savas prezidentūras laikā vēlas uzlabot sadarbību un informācijas apmaiņu starp policijas iestādēm Eiropā, optimizējot un pastāvīgi uzlabojot informācijas pārvaldību, kā arī padarot Eiropolu par stabilu informācijas un inovāciju centru. Vācija vēlas panākt, lai ikvienam policijas darbiniekam ikvienā dalībvalstī jebkurā laikā būtu piekļuve viņam nepieciešamajai informācijai no jebkuras dalībvalsts, jo tas ilgtermiņā stiprinās Eiropas drošību.

Diskutējot par policijas sadarbību ES valstu ietvaros, D. Trofimovs uzsvēra, ka “aktuālas, pilnvērtīgas un pārdomātas informācijas apmaiņa starp policijas darbiniekiem ES valstīs būtiski palielinās vispārējo drošības stāvokli ES un sniegs lielāku drošības sajūtu sabiedrībai. Vienlaikus ir arī jāstiprina Eiropola mandāts, lai tas varētu sniegt lielāku, efektīvāku un inovatīvāku atbalstu dalībvalstīm pārrobežu jautājumu ietvaros”.

Tāpat ministri tika aicināti diskutēt par atbalsta sniegšanu Vidusjūras reģiona valstīm, lai mazinātu migrācijas spiedienu, veicinātu cīņu ar cilvēku kontrabandu, kā arī palīdzētu ārējo robežu apsardzībā un atgriešanas operāciju īstenošanā.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 206 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties