19. Aprīlis 2021 17:59
Jaunumi
Ģirģens pēc sarunas ar premjeru: Tā ir valstiska izšķiršanās - stiprināt vai nē Valsts policijas kapacitāti

"Esmu gandarīts par sarunu ar Ministru prezidentu un piekrītu viņa pozīcijai, ka iekšējā drošība valstī ir jāstiprina. Pēdējos divos gados ir uzsāktas būtiskas reformas iekšlietu struktūrās, un ir arī jūtams rezultāts organizēto grupējumu un organizētās noziedzības mazināšanā. Taču uzsveru, ka vēl ir jāsper daudzi nozīmīgi soļi Valsts policijas darba un kapacitātes stiprināšanā, un daudzos jautājumos tā ir valstiska izšķiršanās, piemēram, iekšlietu dienestos strādājošo algu jautājums, policijas akadēmijas atjaunošana un materiāli tehniskās bāzes uzlabošanu," norāda iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Jau ziņots, ka šodien, 19. aprīlī, ministrs kopā ar Valsts policijas priekšnieku Armandu Ruku tikās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu valsts iekšējās drošības aktualitātes.

Sarunas laikā Ministru prezidentam S. Ģirģens uzsvēra, ka viņa prioritātes bija, ir un būs iekšlietu dienestos strādājošo zemā atalgojuma paaugstināšana, kā arī Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts robežsardzes infrastruktūras, darba apstākļu un ekipējuma uzlabošana.

Tāpat viņš norādīja, ka, lai policijas darbs būtu efektīvāks, ir nepieciešams politiskais atbalsts iekšlietu dienestiem, īpaši cīņā ar korupciju, kontrabandu un kadru trūkumu iekšlietu nozarē.

Tikšanās laikā ministrs un Valsts policijas priekšnieks A. Ruks sniedza Ministru prezidentam informāciju par aktuālo situāciju valstī noziedzības novēršanas jomā.

Viņi bija vienisprātis ar Ministru prezidentu, ka, lai būtiski uzlabotu Valsts policijas darbu noziegumu atklāšanā, nepieciešams atjaunot augstāko mācību iestādi tiesībaizsardzības jomā, kurā tiktu sagatavoti augsta līmeņa profesionāļi darbam policijā.

Līdz ar to jautājums par turpmākajiem soļiem Latvijas Policijas akadēmijas atjaunošanā tiks skatīts Ministru kabineta Noziedzības novēršanas padomes rīcības plāna laikposmam no 2021. līdz 2026. gadam ietvaros.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties