27. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs videouzrunā atklāja Rīgas Juridiskās augstskolas intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā. Trīs mēnešu mācības tiešsaistē apgūs 100 jaunie profesionāļi no 20 Eiropas Savienības (ES) kaimiņpolitikas, Centrālāzijas un Rietumbalkānu valstīm un teritorijām.
Valsts sekretārs atzīmēja, ka programma ir “investīcija nākotnes līderos Latvijas partnervalstīs”. Tā ļauj iegūt zināšanas, kas jaunajiem profesionāļiem “palīdzēs kļūt par labākiem politikas īstenotājiem, lēmumu pieņēmējiem un sarunu vedējiem”. Savā uzrunā A. Pelšs aicināja dalībniekus smelties Latvijas demokrātijas attīstības un eirointegrācijas pieredzi, lai “kopīgiem spēkiem virzītos uz mierpilnāku, labklājīgāku un ilgtspējīgāku nākotni”.
Valsts sekretārs vērsa uzmanību, ka digitalizācija ir arī viena no Latvijas attīstības sadarbības politikas prioritātēm: “Digitalizācija un digitālo prasmju attīstīšana veido ceļu uz spēcīgāku publisko pārvaldību”. Jāatzīmē, ka, neraugoties uz pandēmijas radītajiem ierobežojumiem, digitālie risinājumi ir ļāvuši programmas dalībnieku skaitu palielināt astoņas reizes.
A. Pelšs pateicās Rīgas Juridiskajai augstskolai un tās partneriem par ieguldīto darbu, lai nodrošinātu apmācību programmas īstenošanu, kas tiek finansēta no Ārlietu ministrijai piešķirtā budžeta attīstības sadarbības politikas īstenošanai. Pateicība veltīta arī ASV valdībai par Intensīvās programmas līdzfinansēšanu.
Tiešsaistes intensīvā programma ilgs 12 nedēļas. Tajā piedalīsies valsts pārvaldes, pilsoniskās sabiedrības un akadēmiskās vides profesionāļi no 20 ES kaimiņpolitikas, Centrālāzijas, Rietumbalkānu valstīm un teritorijām – Armēnijas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas, Gruzijas, Moldovas, Ukrainas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas, Uzbekistānas, Albānijas, Bosnijas un Hercegovinas, Kosovas, Melnkalnes, Serbijas, Ziemeļmaķedonijas, Ēģiptes, Jordānijas un Palestīnas.
Informācijai
RJA starpdisciplināro programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā veiksmīgi īsteno kopš 2014. gada. savukārt intensīvo programmu Eiropas tiesībās un ekonomikā - kopš 2016. gada sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Latvijas Ārpolitikas institūtu, Rīgas Ekonomikas augstskolu un Eiropas Publiskās administrācijas institūtu.
Programma tiek atbalstīta no Ārlietu ministrijai piešķirtā budžeta līdzekļiem attīstības sadarbības politikas īstenošanai, kā arī piesaistot ASV un Norvēģijas valdību finansējumu. Atbalstu RJA īstenotajām programmām iepriekš sniegušas arī Zviedrija, Luksemburga, Nīderlande un Šveice.
Kopš 2014. gada padziļināto un intensīvo programmu kopā absolvējuši 459 dalībnieki no 20 partnervalstīm. Iegūtās zināšanas un pieredzi pārstāvji varēs izmantot savu valstu attīstības veicināšanai.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.