ES sankcijas jāpiemēro visiem, kas ir atbildīgi par cilvēktiesību pārkāpumiem Irānā un Islāma revolucionārās gvardes korpuss jāiekļauj ES teroristu sarakstā, uzstāj EP deputāti.
Irānas režīma klajā necieņa pret cilvēka cieņu un savu pilsoņu alkām pēc demokrātijas, kā arī tās atbalsts Krievijai radījis nepieciešamību "vēl vairāk koriģēt ES nostāju attiecībā pret Irānu", saka Eiropas Parlaments ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.
EP deputāti mudina ES paplašināt sankciju sarakstu, iekļaujot tajā visas personas un organizācijas, kas atbildīgas par cilvēktiesību pārkāpumiem, un viņu ģimenes locekļus, tostarp augstāko vadītāju Alī Hāmenējī, prezidentu Ibrahimu Raisi, ģenerālprokuroru Muhamedu Džafaru Montazeri un visus fondus, kas saistīti ar Islāma revolucionāro gvardu korpusu (IRGC).
Viņi arī aicina Padomi un dalībvalstis iekļaut ES teroristu sarakstā IRGC un tā atzarus, tostarp paramilitāros Basij kaujiniekus un Quds spēkus. Visām valstīm jāaizliedz jebkāda saimnieciska un finansiāla darbība, kurā iesaistīti ar IRGC aģentūru saistīti uzņēmumi un personas.
Atbildīgie par protestētāju nogalināšanu jāsauc pie atbildības
Parlaments stingri nosoda miermīlīgo Irānas protestētāju notiesāšanu un sodīšanu ar nāvi un aicina Irānas iestādes izbeigt represijas pret saviem pilsoņiem. EP deputāti mudina Islāma Republikas varas iestādes nekavējoties bez nosacījumiem atbrīvot visus uz nāvi notiesātos protestētājus un nosoda to, ka režīms ir izmantojis kriminālprocesu un nāvessodu, lai apspiestu disidentus un sodītu cilvēkus par viņu pamattiesību izmantošanu.
Viņi prasa nodot tiesai tos, kas vainojami simtiem protestētāju nogalināšanā.
Militārā palīdzība Krievijai un represijas pret diasporu
Rezolūcijā aicināts paplašināt ierobežojošos pasākumus pret Irānu, jo tā turpina piegādāt Krievijai bezpilota gaisa kuģus un plāno piegādāt virszemes raķetes izmantošanai pret Ukrainu.
Visbeidzot, deputāti pauž dziļas bažas par strukturālajām transnacionālajām represijām, ko Islāma Republikas iestādes īsteno pret ES dzīvojošo irāņu diasporu, tostarp spiegošanu un slepkavības. Viņi aicina ES un dalībvalstis paplašināt irāņu diasporas aizsardzību pret šādām represijām.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.