Tieslietu ministrija (TM) uzņemsies valsts budžeta ilgtermiņa saistības, lai veiktu iemaksas Vienotās patentu tiesas budžetā 2024. gadā un turpmāk katru gadu 8475 eiro apmērā līdz 2029. gadam, šodien lēma valdība.
Eiropas Savienībā (ES) pērnā gada 1. jūnijā stājās spēkā jauns izgudrojumu aizsardzības veids - vienota spēka Eiropas patents.
Vienotā patenta tiesību aktu kopums ietver divas regulas, par kurām vienojās 2012. gadā un ar kurām īsteno ciešāku sadarbību vienotas patenta aizsardzības jomā, un 2013. gada 19. februārī parakstītu starpvaldību nolīgumu, ar ko izveido Vienoto patentu tiesu, kas ir kopīga ES līgumslēdzējām dalībvalstīm.
Pašlaik 17 ES dalībvalstis ir apņēmušās piedalīties vienotā patenta un Vienotās patentu tiesas darbībā - Austrija, Beļģija, Bulgārija, Dānija, Igaunija, Francija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Portugāle, Slovēnija, Somija, Vācija un Zviedrija. Vēl septiņas dalībvalstis ir parakstījušas nolīgumu, bet vēl nav pabeigušas ratifikācijas procedūras - Čehija, Grieķija, Īrija, Kipra, Rumānija, Slovākija, Ungārija.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.