11. Februāris 2014 14:39
Jaunumi
Tieslietu ministrei Baibai Brokai sekos septiņas Ēnas

Baibas Brokas septiņas Ēnas rīt iepazīsies ar tieslietu ministres darba ikdienu, apmeklēs Ministru kabinetu, piedaloties valdības sēdes simulācijā, kā arī viesosies Augstākajā tiesā un Saeimā.

B.Brokas jaunākā Ēna - Katrīna Čevere mācās vēl tikai Rīgas 94. vidusskolas 6.A klasē, bet vecākā Ēna - Elīna Pļaviņa jau ir Juridiskās koledžas studiju "Tiesību zinātnes" 1.kursa studente un skaidri apzinās savas profesijas izvēli. Viņa ir aktīvs jaunās paaudzes piemērs: „Aizrautīgi interesējos par politiskajām norisēm valstī, līdz ar to esmu piedalījusies Jauniešu Saeimā un esmu bijusi Jauniešu Saeimas deputāte. Kā īstena Latvijas valsts patriote pārstāvu arī Latvijas Republikas jaunsardzi, precīzāk Tukuma 512. jaunsardzes vienību, kā arī esmu Latvijas brīvprātīgā darba organizācijas biedre.”

„Par politiku un tiesībām interesējos jau ilgu laiku. Regulāri piedalos reģionālajos debašu turnīros. Savu nākotni vēlos saistīt ar politiku vai jurisprudenci,” tā savu izvēli ēnot Latvijas tieslietu ministri pamato Elza Mikule  no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas 10.D klases.

Savukārt Renāte Matule no Ogres Valsts ģimnāzijas 12.klases vēlas „dzīvot tiesiskā valstī un celt sabiedrības labklājību”, tādēļ arī viņa savu profesiju, iespējams, saistīs ar jurisprudenci un politiku.

„Lai gan mācos tikai 9.klasē, jau skaidri zinu, ka vēlos studēt tieslietas. Man ļoti labi padodas izšķirt strīdus starp draugiem, atrast kompromisu dažādās situācijās un pat vissarežģītākajām problēmām atrast labāko risinājumu. Pats galvenais ir tas, ka man tas patīk. Es sekoju līdzi notikumiem, kas saistīti ar advokātiem un tieslietām. Dažkārt lasu žurnālu ''Jurista Vārds''",  - juridisko jomu par savu sirdslietu jau ir izvēlējusies Paula Lazdiņa no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas.

Marta Fabrika no Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskolas 7.b klases vēl tikai domā, kādu profesiju izvēlēties, un dzied  bērnu popgrupā "Podziņas". Viņa izvēlējusies sekot tieslietu ministrei, jo „manuprāt, tā man būtu laba pieredze nākotnes profesijas izvēlei!”

Rebeka Goba no Rīgas 45.vidusskolas 11.a klases ir pieteikusi savu kandidatūru tieslietu ministres Ēnai, pamatojot to visai daudzpusīgi: „Nākotnē vēlos strādāt valsts sektorā jeb precīzāk vēlos kļūt par diplomāti, tāpēc uzskatu, ka arī tieslietu zināšanas ir ļoti svarīgas. Man patīk organizatorisks, aktīvs, daudzpusīgs darbs. Man piemīt īpašības, kas ir vajadzīgas ministram kā galvenajam konkrētas nozares pārstāvim, un tās ir: māksla sevi pasniegt, augsta atbildības sajūta, precizitāte, organizētība, atvērtība un uzdrīkstēšanās.” Turklāt Rebeka min arī tādas sev piemītošās kvalitātes, kā bez latviešu kā dzimtās valodas vēl trīs - angļu, krievu un vācu valodu prasmi. Visas tieslietu ministres ēnas gan sporto, gan mīl un nodarbojas ar mūziku.

 

patīk
nepatīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 201 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties