Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki pusgada laikā par sutenerismu aizturējuši 20 personas un likvidējusi sešas vietas, kurās par naudu sniegti seksuālie pakalpojumi. Piecas no šīm vietām bija maskētas kā masāžas saloni, bet viena bija maskēta kā frizētava.
Pēdējā aizturēšana tika veikta šā gada 8.jūlijā, kad policisti aizturēja kādu frizētavas īpašnieci. Frizētavā bija ierīkotas speciālas istabiņas ar gultām, kurās tika sniegti seksuālie pakalpojumi par maksu. Minētajā frizētavā vienlaikus bija iespējams saņemt ne tikai frizieru, manikīra un citus skaistumkopšanas pakalpojumus, bet arī seksuālos pakalpojumus. Lai gan seksuālo pakalpojumu sniegšanai uzņēmuma īpašniece algoja citas darbinieces, policija konstatēja, ka prostitūcijā ik pa laikam tikušas iesaistītas arī dažas no frizierēm.
Pārējās piecas iestādes tika maskētas kā masāžas saloni, kas piedāvājuši klasisko, relaksējošo un erotisko masāžu, bet patiesībā zem šiem nosaukumiem slēpās seksuāla rakstura pakalpojumi – masāžas laikā dažādos veidos tika stimulēti klientu dzimumorgāni ar mērķi dot klientiem seksuālu baudu.
Visas policistu likvidētās nelegālās iestādes bijušas Rīgā – gan centrā, gan mikrorajonos. Lielākoties tās ierīkotas atsevišķos dzīvokļos vai apvienotas vairākos dzīvokļos, kas atradušies vienā stāvā. Divu tā saucamo bordeļu īpašnieki nelegālo biznesu bija ierīkojuši tajās pašās telpās, kur policija jau agrāk likvidējusi līdzīgas iestādes, tas skaidrojams ar to, ka šīs adreses bijušas zināmas pastāvīgajiem klientiem.
Trīs gadījumos policija ir uzsākusi kriminālprocesus par sutenerismu organizētā grupā, par ko likumā paredzēts līdz pat 15 gadus ilgs cietumsods, divi kriminālprocesi ir par sutenerismu personu grupā, bet frizētavas gadījumā nelegālo rūpalu organizēja viena persona, tādēļ kriminālprocess ir par sutenerismu.
Valsts policija turpina strādāt sutenerisma apkarošanā, īpaša uzmanība tam tiek pievērsta vasarā, kad Rīgā ir ievērojams tūristu pieplūdums, jo tūristi nereti ir suteneru mērķauditorija.
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.