3. Oktobris 2016 16:12
Jaunumi
Ierosināta vēl viena lieta par maksātnespējas procesa administratora sertifikāta darbības izbeigšanu
2

2016. gada 3. oktobrī Satversmes tiesas 1. kolēģija ierosināja lietu „Par Maksātnespējas likuma 17. panta 3.1 daļas atbilstību Latvijas Republikas Satversmes 106. panta pirmajam teikumam”.

Pēc Janas Ruģeles konstitucionālās sūdzības ierosinātā lieta ir jāsagatavo izskatīšanai līdz 2017. gada 3. martam. Satversmes tiesas kolēģija atzina, ka šajā lietā nav nepieciešams aicināt Saeimu iesniegt atbildes rakstu, jo līdzīga lieta ierosināta šā gada janvārī (lieta Nr. 2016-02-01) un tiks skatīta rakstveida procesā šā gada 1. novembrī (nolēmums lietā jāpieņem līdz šā gada 1. decembrim).

Lietā apstrīdētā norma noteic: „Lēmumu par administratora sertifikāta darbības izbeigšanu pieņem, ja pēdējo divu administratora sertifikāta darbības gadu laikā Maksātnespējas administrācija divas reizes ir atzinusi normatīvo aktu pārkāpumus administratora darbībā.” Konstitucionālās sūdzības iesniedzēja uzskata, ka norma neatbilst Satversmes 106. panta pirmajam teikumam, kurš noteic: „Ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai.”

 
 
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Gaidam
4. Oktobris 2016 / 10:11
0
ATBILDĒT
Ar lielu interesi gaidu Satversmes tiesas spriedumu. Ja MNA par pārkāpumu atzīst faktu, ka ziņojumā par mantas neesamību nav norādīts fakts, ka parādnieka pārstāvis dokumentus nodevis pēc likumā noteiktā termiņa (lai gan likums nemaz neprasa šādu informāciju norādīt), tad nu ir acīmredzams, ka administraotru pārkāpumu atzīšana tiek klaji "štancēta". Līdzvērtīgi būtu atņemt ārstam prakses iespējas tikai tādēļ vien, ka viņš nevis nepareizu diagnozi noteica, bet diagnozes aprasktā kādu, uzraugošās iestādes ieskatā, papildus teikumu neuzrakstīja, kas pēc būtības nemaina itin neko. Vai arī tiesnesi atcelt no amata tādēļ, ka viņš 2 spriedumos neierakstīja kādu teikumu, kuru kāds ir vēlējies spriedumā ieraudzīt. Ja šādu formālu pārkāpumu dēļ var atņemt sertifikātu, tad nesaprotu, kā tas ir savienojams ar tiesiskas valsts pamatvērtībām.
Magone > Gaidam
4. Oktobris 2016 / 11:38
0
ATBILDĒT
Man par visu šo notiekošo kliegt gribas. Varētu jau kliegt, tikai neviens jau neklausīsies. Visiem ir sastāstīts, ka administratori netiekot pietiekoši uzraudzīti utt. Bet neviens nevēlas redzēt patiesību, ka administratori tiek dalīti 2 grupās -vienus Maksātnespējas administrācija uzrauga kā gestapo, piesiesies arī, kur nav kur piesieties, vienā un tajā pašā situācijā pieņems dažādus lēmumus attiecībā pret administratoriem -viens administrators būs pārkāpis, otrs -nebūs neko pārkāpis, vai arī -tas pats administrators nebūs neko pārkāpis, bet citreiz tādā pašā situācijā -būs pārkāpis. Nekad nevar zināt, kas Maksātnespējas administrācijai galvā ienāks. Un tad ir otra grupa administratoru -dara ko grib un kas ienāk prātā, bet Maksātnespējas administrācija un tiesa piever acis. Par šiem administratoriem arī prese raksta. Tikai secinājums tiek izdarīts šāds -administratori netiekot pietiekoši uzraudzīti, kaut patiesībā runa ir par ko citu. Neviena profesija netiek tā uzraudzīta kā administratori! Ja kāds grib iebilst, tad nosauciet piemērus!
Kādēļ administratori nevarētu tikt uzraudzīti kā ZTI? Tas būtu mans sapnis. Bet tā vietā tiek tērēta milzu nauda, kuru maksā uzņēmēji, lai uzturētu Maksātnespējas administrāciju. Plānots līdzekļu daudzumu vēl palielināt.
Kad nāks vēlēšanas, lai šo ārprātu apturētu?!
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties