6. Oktobris 2016 10:11
Jaunumi
Tieslietu ministrija rīko nacionālo kontaktpunktu sanāksmi
No TM arhīva

Trešdien, 5. oktobrī, ar Eiropas aģentūras Eurojust sastāvā esošā Eiropas Tiesiskās sadarbības tīkla krimināllietās (European Judicial Network in criminal matters - EJN) atbalstu notika pirmā Tieslietu ministrijas organizētā EJN Latvijas nacionālo kontaktpunktu sanāksme “Tiesiskā sadarbība - pretī samērīgumam un lietderībai”, kurā piedalījās 60 pārstāvji no tiesu, prokuratūras un Valsts policijas iestādēm.

Tieslietu ministrija kā galvenais EJN koordinators Latvijā, kopīgi ar pārstāvjiem no Ģenerālprokuratūras Starptautiskās sadarbības nodaļas un Valsts policijas  Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Starptautiskā sadarbības biroja  nodrošināja sanāksmes saturisko ietvaru, kas ļāva dalībniekiem ne tikai iepazīt pārrobežu tiesiskās sadarbības instrumentus, bet arī īstenot to praktiski. Sanāksmi vadīja EJN Latvijas nacionālie kontaktpunkti - Baiba Jugane-Lintere,  Jūlija Muraru-Kļučica, Viktors Makucevičs, Una Brenča, Dagmāra Skudra, Maija Andrijauska un Olga Trocka.

Sanāksmes dalībniekiem tika piedāvāta iespēja iepazīties ar plašu krimināltiesisko sadarbības instrumentu klāstu, kas attiecināmi gan uz krimināltiesiskās sadarbības veicināšanu, gan dažām informācijas sistēmām, kas atvieglo pārrobežu jautājumu ātrāku risināšanu, kā piemēram, EJN, Eurojust, SIS, ECRIS, Zviedrijas programmas rīki, Eiropols, Interpols. Minētās sadarbības veicināšanas iespējas prezentēja Tieslietu ministrijas, Ģenerālprokuratūras, Valsts policijas pārstāvji -  Jūlija Muraru-Kļučica, Evija Daņilova, un Dagmāra Skudra.

Tieslietu ministrijas un Ģenerālprokuratūras pārstāvji Zane Ozola, Maija Andrijauska un Una Brenča sniedza skaidrojumu par jaunā ES instrumenta Eiropas Izmeklēšanas Rīkojuma piemērošanu, kas Latvijā tiks ieviests ar 2017. gada jūniju un Eiropas Apcietinājuma Rīkojuma piemērošanu, izvērtējot proporcionalitātes un efektivitātes principus.

Sanāksmes trešajā daļā pasākuma dalībnieki iegūtās zināšanas par ES rīkiem un jaunajiem tiesiskās sadarbības instrumentiem varēja izmantot praktiskas situācijas risināšanā. Dalībnieki darba grupās risināja kriminālpārkāpuma situāciju, izmantojot pārrobežu sadarbības instrumentus.

Tieslietu ministrijas Tiesiskās sadarbības departamenta direktore Baiba Jugane-Lintere pasākuma noslēguma uzrunā uzsvēra, ka dalībnieki tika iedrošināti izmantot tiesiskās sadarbības rīkus praktiski un aicināti ikdienas darbā pielietot sanāksmē gūto pieredzi. EJN Latvijas kontaktpunkti cer, ka šīs dienas sanāksmē ik katrs saņēma jaunu redzējumu un atziņu par starptautisko tiesisko sadarbību kā savu sabiedroto.

 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 269 iestādes
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties