7. Marts 2018 11:14
Jaunumi
LPS vecākais padomnieks: Lai iepazītos ar visiem normatīvajiem dokumentiem, pašvaldību deputātam nepieciešami 316 gadi
2
No LPS arhīva

Pēdējos gados sabiedrībā plaši tiek diskutēts par nepieciešamību samazināt mūsu valstī normatīvismu, tomēr LPS vecākā padomnieka Māra Pūķa apkopotie dati liecina, ka tas gluži pretēji pieaug. "Lai pašvaldību deputāts izlasītu visus normatīvos dokumentus, pieņemot, ka dienā viņš izlasa vidēji četras lapas, nepieciešami 316 gadi. Ir skaidrs, ka tas nav iespējams, tomēr tas nenovērš iespēju, ka pašvaldību deputāts par kāda normatīva nezināšanu, tiks sodīts," LPS valdes sēdē 6. martā skaidroja M. Pūķis. 

Viņa apkopotie dati (informācijas avots: www.likumi.lv) liecina, ka šobrīd spēkā esoši ir:

  • starptautiskie līgumi – 1690;
  • Saeimas likumi – 1579;
  • Ministru kabineta noteikumi – 9546;
  • pašvaldību saistošie noteikumi (orientējošs aprēķins) – 6000.

“Zinot, ka teksti ir juridiski un specifiski un, pieņemot, ka cilvēks dienā var apgūt (izlasīt) vidēji četras lapas (izvērtējot teksta institucionālās un tiesiskās sekas), būtu nepieciešami četri cilvēka mūži, lai deputāts būtu informēts par spēkā esošās likumdošanas saturu. Pārregulējuma galvenais iemesls ir tieksme visas dzīves situācijas paredzēt normatīvajos dokumentos, kas savukārt vairo birokrātiju. Jācenšas nevis palielināt, bet gan mērķtiecīgi samazināt likumu un MK noteikumu apjomu, atbrīvot darba rokas darbam privātajā sektorā,” uzsvēra LPS padomnieks.

Ņemot vērā vecākā padomnieka apkopoto informāciju, LPS valde bija vienisprātis, ka ir nepieciešams vēl aktīvāk iesaistīties pārregulējuma mazināšanā, cieši sastrādājoties ar valsts likumdevēju un lēmējvaru, kā arī ņemot vērā pārregulējuma apkarošanas pieredzi OECD valstīs un Eiropas Savienībā.

Pašvaldību savienība līdz šim ir pieņēmusi vairākas rezolūcijas, un visdrīzāk par šo nopietni diskutēs arī LPS šī gada 29. Kongresā, kas notiks maijā Daugavpilī.

Māra Pūķa prezentācija par šo jautājumu

patīk
drukāt
 
 
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
blueberry
7. Marts 2018 / 13:23
0
ATBILDĒT
Un tieši tāpēc, lai neveltītu savu mūžu tikai normatīvo aktu lasīšanai, ir domāta normatīvo aktu sistēma, kam gan mūsdienās likumdevējs pievērš arvien mazāku, mazāku un vēl mazāku uzmanību.
Seskis
7. Marts 2018 / 12:27
0
ATBILDĒT
Un kāpēc kaut kas tāds ir publiski jāraksta? Seska priekšniece izlasīja rakstu un uzstrīķelēja rezolūciju Seskim: „Iepazīties ar visiem normatīvajiem aktiem 10 dienu laikā"!
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 229 iestādes
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties