16. Jūlijs 2018 13:43
Jaunumi
Aptauja: gandrīz katram 13. Latvijas iedzīvotājam ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā
1

Gandrīz katram 13. jeb 8 % Latvijas iedzīvotāju ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju parādnieka statusā, liecina pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes veiktā iedzīvotāju aptauja.

“Ja datus salīdzina ar Latvijas kopējo iedzīvotāju skaitu, tad varam secināt, ka no 1,93 miljoniem Latvijas iedzīvotāju gandrīz katram 13. jeb 153 218, savlaicīgi neizpildot saistības, ir nācies saskarties ar nolēmuma piespiedu izpildes procesu,” situāciju komentē Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs Andris Spore.

Kopumā saskare ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem ir bijusi 17 % Latvijas iedzīvotāju – 8 % parādnieka statusā, 5 % – aizskartās puses jeb piedzinēja statusā, turpretim 4 % iedzīvotāju saskare ir bijusi citā statusā, piemēram, kā izsoles dalībniekam. Jāatzīmē, ka pārliecinoši lielākajai iedzīvotāju daļai – 4/5 jeb 82 % nav bijusi nekāda saskare ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem.

Aplūkojot iedzīvotāju sadalījumu dažādās vecuma grupās, secināms, ka pārliecinoši lielākajai daļai jauniešu vecuma grupā no 18 līdz 24 gadiem, kā arī iedzīvotājiem vecuma grupā no 64 līdz 75 gadiem nekad nav bijusi saskare ar zvērinātiem tiesu izpildītājiem (attiecīgi 92 % un 91 %). Turpretim iedzīvotājiem vecuma grupās no 35 līdz 44 un no 45 līdz 54 gadiem saskare bijusi visbiežāk (attiecīgi 25 % un 24 %).

Aptaujas rezultāti parāda arī to, ka biežāk parādnieka statusā nonāk vīrieši (10 %), retāk sievietes (6 %). Sadalījumā pa reģioniem augstākais parādnieku īpatsvars ir Kurzemē (11 %), bet zemākais – Latgalē (6%).

Salīdzinoši biežāk savas saistības laikus neizpilda un parādnieka statusā nokļūst iedzīvotāji ar zemiem ienākumiem (13 %) un ar vidējo vai pamata izglītību (11 %).

Iedzīvotāju aptauju tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS sadarbībā ar Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomi veica 2018. gada maijā. Pavisam tajā piedalījās vairāk nekā 1000 respondentu vecumā no 15 līdz 75 gadiem. Aptaujas mērķis bija noskaidrot iedzīvotāju uzskatus dažādos ar parādu piedziņu un saistību izpildi saistītos jautājumos.

 

patīk
drukāt
 
 
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
17. Jūlijs 2018 / 13:50
0
ATBILDĒT
Nevarēju saprast no virsraksta -kā ZTI var būt parādnieka statusā?! Vai ZTI palikuši kādam parādā? Tad man pieleca, ka virsraksts bija jāraksta šādi -"Gandrīz katram 13. jeb 8 % Latvijas iedzīvotāju parādnieka statusā ir bijusi saskare ar zvērinātu tiesu izpildītāju". Domājiet, pirms rakstiet!
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 204 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties