23. Novembris 2018 15:13
Jaunumi
Tiesībsarga biroja pārstāvji piedalās konferencē par bērnu agrīnu attīstību veicinošu politiku un praksi

Šodien, 23. novembrī, Saeimā notiek konference “Bērnu agrīnu attīstību veicinoša politika un prakse”. Konferenci organizē Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sadarbībā ar biedrību “Latvijas Bērnu labklājības tīkls” un starptautisko bērnu tiesību organizāciju “Eurochild”. Tiesībsargs Juris Jansons konferencē uzstāsies ar runu "Tiesības uz attīstību un aizsardzību — bērna pamattiesības". 

Tiesībsargs norāda, ka vārds „attīstība” noteikti jāinterpretē tā plašākajā nozīmē kā visaptverošu jēdzienu, kas ietver bērna fizisko, prāta, garīgo, morālo, psiholoģisko un sociālo attīstību. Īstenošanas pasākumiem jābūt vērstiem uz to, lai panāktu visu bērnu optimālu attīstību. 2017. gadā Latvijā bija tikai 27,3 %  ģimenes ar bērniem un 72,7 % ģimenes vai personas bez bērniem. Šie skaitļi uzskatāmi parāda to, cik vērtīgs ir katrs Latvijā dzīvojošais bērns un viņa pilnvērtīga attīstība. Ņemot vērā demogrāfiskās tendences, ir pienācis pēdējais laiks īstenot bērnu attīstību veicinošu politiku un praksi – ieguldīt bērnos, lai ikvienam bērnam ļautu attīstīties, veidot savu identitāti, īstenot savu potenciālu, justies droši, mīlētam, laimīgam, spēlēties, mācīties un līdzdarboties ģimenē un kopienā.

Konferencē piedalās arī Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas pārstāvji. Tiesībsarga Jura Jansona runa pievienota pielikumā.

Tiesības uz attīstību un aizsardzību – bērna pamattiesības, Tiesībsargs Juris Jansons, 23.11.2018.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 208 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties