27. Septembris 2019 12:42
Jaunumi
Ģenerālprokurs: Dubultojies tiesai nodoto lietu skaits par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Šī gada pirmajos astoņos mēnešos būtiski pieaudzis tiesai nodoto krimināllietu skaits par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Tāpat būtiski pieaudzis to personu skaits, kurām celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 195. panta.

Kā norāda ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers: “Tā kā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas apkarošana ir noteikta par prioritāti, darbs ir nesis arī rezultātu uzlabošanos. Turklāt ne tikai statistika liecina par šo krimināllietu pirmstiesas izmeklēšanas efektivitātes uzlabošanos, bet arī citi īstenotie pasākumi. Notikušie specializētie mācību pasākumi un aktīva iesaiste vadlīniju izstrādē būtiski uzlabojusi un vienādojusi izmeklētāju un prokuroru izpratni par pierādījumu izmantošanu un jaunākā tiesiskā regulējuma piemērošanu.”

Kā liecina statistika, līdz 2019. gada 31. augustam tiesai nodotas 45 krimināllietas 75 personu apsūdzībā pēc Krimināllikuma 195. panta. 2017. gadā tiesai tika nodotas 10 krimināllietas 33 personu apsūdzībā, savukārt 2018.gadā 23 krimināllietas 54 personu apsūdzībā. Kopumā pēdējo gadu laikā šie rādītāji dubultojušies.

Tāpat salīdzinājumā ar iepriekšējo Moneyval vērtēšanas periodu, kad vērtētāji konstatēja tikai vienu lietu par tā saukto stand-alone un vienu par third-party noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, 2019. gada pirmajos četros mēnešos 22 no 47 personām izvirzītas apsūdzības tieši par šiem gadījumiem.

patīk
drukāt
 
 
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
Lasītākie jaunumi
AKTUĀLI
CITI ŠĪ AUTORA JAUNUMI
Iestāžu un institūciju jaunumi
Kopumā 238 iestādes
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties